Poniedziałek, 20 stycznia 2020. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Anna Kunka - Kawełczyk wystawiła w Bisztynku swe pejzaże

2017-08-05 07:38:46 (ost. akt: 2017-08-05 08:15:41)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Bisztynek na tyle spodobał się artystce-malarce z Łodzi, że postanowiła pokazać tu swoje obrazy. Rok temu brała udział w biennale "Pejzaż architektoniczny". Anna Kunka-Kawełczyk wystawiła teraz swoje pejzaże.

Zobacz także: Tryptyk "Portret miasta" malarki z Krakowa z Grand Prix biennale Tryptyk "Portret miasta" malarki z Krakowa z Grand Prix biennale Grand Prix I Ogólnopolskiego Biennale Malarstwa/Pejzaż Architektoniczny Bisztynek 2016 zdobyła Joanna Kałdan z Krakowa za tryptyk "Portret miasta". Odebrała...
Absolwentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, pochodząca z Ciechanowa malarka Anna Kunka - Kawełczyk w Bisztynku pojawiła się po raz pierwszy w życiu we wrześniu 2016 r. Wówczas odbywało się tu I Ogólnopolskie Biennale Malarstwa/Pejzaż Architektoniczny Bisztynek 2016.

Wnętrze Galerii Miejskiej, czyli kościoła poewangelickiego oraz sam Bisztynek zauroczyły ją na tyle, ze postanowiła tu wrócić z wystawą swoich obrazów.

Zyskała przychylność dyrektor Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku Wioletty Jaskólskiej i wczoraj (4 sierpnia) odbył się wernisaż wystawy jej pejzaży.

Już nie tylko architektonicznych ale przede wszystkim krajobrazów namalowanych w okolicach Łodzi i innych częściach Polski. Uwagę widzów zwracały zwłaszcza obrazy pod wspólnym tytułem "Oczyszczenie" przedstawiające nagie osoby zanurzone w wodach jeziora. Widzowie znaleźli też swojskie krajobrazy warmińskie z rozlewiskami, rzekami, polami uprawnymi i drogami.Na wystawę przybyli mieszkańcy Bisztynka, goście z Reszla, Lidzbarka Warmińśkiego, Olsztyna, ze Śląska a także z Niemiec. Można ją oglądać jeszcze przez około 2 tygodnie w godzinach pracy ośrodka kultury w Bisztynku, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym (89-7188067)

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages