Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Podziel się:

Podziel się:

Nowa oferta Biblioteki Publicznej w Bisztynku

Nowa oferta Biblioteki Publicznej w Bisztynku

Od 1 lutego 2015r. Biblioteka Publiczna uruchomiła nową usługę tj. możliwość wypożyczania elektronicznych książek. Wykupiliśmy dostęp do IBUK Libra największej platformy książek elektronicznych. Jest to nowoczesny i wygodny dostęp do książek dla czytelników. W bazie wykupionej m.in. przez naszą bibliotekę jest ponad 1200 różnych tytułów zarówno z literatury popularnonaukowej, jak i beletrystyki dla dzieci i dorosłych.
Dzięki platformie IBUK Libra czytasz 24/7. Bez wychodzenia z domu możesz wypożyczyć książkę i czytać w dowolnym miejscu: w domu, w pracy, w parku – wszędzie tam, gdzie masz dostęp do Internetu. Osobista półka myIBUK umożliwia stworzenie własnej biblioteki z książkami oraz zaawansowaną pracę z tekstem, m.in.:
- tworzenie notatek, zaznaczanie i tagowanie fragmentów książki,
- zaawansowane przeszukiwanie treści,
-sprawdzanie trudnych pojęć i słów (również obcojęzycznych) w bazie wiedzy PWN (słowniki/encyklopedie),
- dostosowanie układu tekstu do każdego urządzenia (komputer stacjonarny, laptop, tablet, smartfon).

Pierwsze kroki w platformie IBUK Libra?
Wejdź na www.libra.ibuk.pl. W prawym górnym rogu znajduje się opcja logowania i rejestracji. Zarejestruj się w celu założenia konta, wpisując swój e-mail i hasło. Następnie zaloguj się. W lewym górnym rogu należy dodać bibliotekę, wpisując kod PIN i klikając ikonkę +DODAJ. PIN należy odebrać osobiście w Bibliotece Publicznej w Bisztynku. PIN jest przypisany do konkretnej osoby, więć nie należy zdradzać PIN-u osobom trzecim. Wpisanie kodu PIN-u jest niezbędne do powiązania z osobistym kontem i jednocześnie niezbędne do zdalnego dostępu do zasobów wykupionych przez bibliotekę. Rejestracji i wyboru biblioteki dokonujemy tylko raz. Przy następnym korzystaniu z zasobów platformy IBUK wystarczy się zalogować.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku oraz opublikowany na portalu Bisztynek: Nowa oferta Biblioteki Publicznej w Bisztynku
Oceń artykuł:

(0)