Czwartek, 4 czerwca 2020. Imieniny Christy, Helgi, Karola

Podziel się:

Podziel się:

Obchody Dnia Misia Pluszowego 2018

W tym roku obchody Dnia Misia Pluszowego w Bibliotece Szkolnej SP Bisztynek były bardzo ciekawe. Bibliotekarz szkolny przygotował dla uczniów wiele atrakcji.

Dzieci z klas I-III uczestniczyły w zajęciach, w trakcie których poznały historię związaną z tym świętem. Poza tym pani bibliotekarka czytała uczniom książki, których bohaterem jest jakiś znany Miś, np. Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Tomiś, Remiś czy Paddington. W trakcie tych wizyt uczniowie chętnie grali w następujące planszówki: „Alfabet z Kubusiem Puchatkiem”, „Bingo z Misiem Uszatkiem”, „Wyprawa po miód z Kubusiem Puchatkiem” oraz „Domino z Kung Fu Pandą”. W trakcie spotkania dzieci mogły także obejrzeć specjalnie na tę okazję przygotowaną wystawę książek pt. „Czy to jutro, czy to dziś- zawsze jest potrzebny Miś!!!”. Zajęcia bardzo podobały się wszystkim naszym gościom, którzy chętnie brali w nich udział.

Poza wspomnianymi zajęciami bibliotekarz ogłosił konkurs plastyczny „Miś- bohater literacki”, który skierowany był do uczniów klas I-IV. Ostatecznie wzięło w nim udział 25 dzieci. Komisja miała dość duży problem z wyborem najładniejszych, bo wszystkie dostarczone prace były, na swój sposób, ciekawe. Oceniano je pod względem estetyki i pomysłowości wykonania w dwóch kategoriach: praca płaska i praca przestrzenna.

W efekcie końcowym komisja konkursowa przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:

1 miejsce

Liwia Zawadzka
Filip Bielawski
Kacper Czarniak
Natalia Żuchowska

2 miejsce

Bartek Szanciło
Weronika Fijałkowska
Nikola Budnik
Szymon Porydzaj

3 miejsce

Daria Stefańska
Michał Borek
Mikołaj Kozłowski
Jakub Drozdowski

Wyróżnienia:
Olek Ledwiński, Roksana Siedlecka, Staś Kudliński, Kacper Dziatłowski, Igor Mickiewicz.

Podsumowanie konkursu odbyło się 12 grudnia w bibliotece. Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i książki, a pozostali uczestnicy kolorowanki.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marzena Magdziarz oraz opublikowany na portalu Bisztynek: Obchody Dnia Misia Pluszowego 2018
Oceń artykuł:

(0)