Piątek, 5 czerwca 2020. Imieniny Bonifacego, Kiry, Waltera

Podziel się:

Podziel się:

Obchody Miesiąca Języka Ojczystego w SP Bisztynek

Z okazji obchodów Miesiąca Języka Ojczystego w naszej szkole odbyły się różne akcje i konkursy, które miały zwrócić uwagę na piękno i różnorodność naszego języka oraz potrzebę jego poprawnego stosowania w mowie i piśmie.

Z okazji obchodów Miesiąca Języka Ojczystego w naszej szkole odbyły się różne akcje i konkursy, które miały zwrócić uwagę na piękno i różnorodność naszego języka oraz potrzebę jego poprawnego stosowania w mowie i piśmie.

I tak 2 marca uczniowie klas IV- VII włączyli się do akcji pod hasłem „Popraw błędy językowe”. Zadania przygotowane zostały w postaci QR kodów i rozmieszczone w różnych miejscach szkoły. Komunikat zawierał ( oprócz zagadki) informację, gdzie szukać kolejnego pytania. Zwycięzcy otrzymali certyfikaty i dyplomy. Podczas przerw usłyszeć mogliśmy piosenki, których tematem jest język polski , np. „Oddech szczura” Maanamu z całym bogactwem głosek szeleszczących, ”Język polski” w wykonaniu członków kabaretu Łowcy B czy też wiersze poetów polskich. Powyższe akcje przygotowała p. Jolanta Szymonowicz.


6 marca starsi uczniowie wzięli udział w multimedialnym konkursie wiedzy o języku polskim pt. „ Mistrz Języka Ojczystego” przygotowanym przez p. Agnieszkę Gogalińską. Wytypowane przez nauczycieli języka polskiego zespoły klasowe odpowiadały na pytania dotyczące największych dzieł literatury polskiej, najbardziej znanych twórców naszej literatury oraz znajomością podstawowych zagadnień dotyczących gramatyki i reguł językowych . Zwycięzcami okazał się zespół klasy III a w składzie: Patrycja Marczak i Emilia Tabaka. II miejsce zajęła klasa III b , którą reprezentowała Dagmara Zmitrowicz i Patryk Głód, natomiast III miejsce zajęła klasa II a w składzie: Aleksandra Gach i Daria Rudzka. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i drobne upominki.

7 marca 2018r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs wiedzy „Przysłowie prawdę Ci powie”. Uczniowie wypełniali test, musieli dokończyć przysłowia oraz rozwiązywali krzyżówkę. W konkursie brali udział reprezentanci poszczególnych zespołów klasowych. Wyniki konkursu wyglądają następująco:

Klasy IV-VII

1 miejsce-Julia Gołtwienko z klasy 6a- 38 punktów (najwięcej w szkole),

2 miejsce- Nikola Walczak z klasy 5 b- 36 punktów,

3 miejsce- Zuzanna Mic z klasy 5a- 34 punkty.


Klasy gimnazjalne

1 miejsce- Patrycja Marczak z klasy 3a- 37 punktów,

2 miejsce- Dagmara Zmitrowicz z klasy 3b- 36 punktów,

3 miejsce- Emilia Tabaka z klasy 3a- 36 punktów.


Tekst: Jolanta Szymonowicz / Marzena Magdziarz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marzena Magdziarz oraz opublikowany na portalu Bisztynek: Obchody Miesiąca Języka Ojczystego w SP Bisztynek
Oceń artykuł:

(0)