Poniedziałek, 25 maja 2020. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Podziel się:

Podziel się:

„Konkurs Poezji Warmińskiej”

14 marca 2017r. w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej w Bisztynku odbył się po raz pierwszy (i mamy nadzieję, że nie ostatni) „Konkurs Poezji Warmińskiej” .

Do zmagań konkursowych przystąpiło 13 uczniów z klas IV-VI.

Byli to:
Mikołaj Sobótka (kl. VIa)
Wiktoria Krupa (kl. VI a)
Kornelia Gejda (kl. VIa)
Kornelia Capłap (kl. VIb)
Weronika Budnik (kl. VI b)
Natalia Koślacz (kl. IVb)
Oliwia Rybińska (kl. IVb)
Bartek Brudzyński (kl. IVb)
Klaudia Jachowicz (kl. IV b)
Nikola Walczak (kl. IV b)
Paulina Pryt (kl. IVa)
Zuzia Mic (kl. IV a)
Wiktoria Czabrycka (kl. IVa)

Komisja Konkursowa w składzie: Danuta Garczyńska- przewodnicząca, Bogumiła Ryś- członek i Marzena Magdziarz- członek, uważnie przysłuchiwała się wszystkim recytującym i jednomyślnie przyznała I miejsce Kornelii Capłap z klasy VI b, która przepiękną gwarą warmińską zaprezentowała się z wierszem Marii Zientary-Malewskiej " Prządki warmińskie".

Drugie miejsce zajęły - Weronika Budnik z VI b z wierszem Marii Zientary- Malewskiej „O Warmio Moja!” i Wiktoria Krupa z klasy VI a, która recytowała fragment „Kroniki olsztyńskiej” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Na trzecim miejscu znalazła się Zuzia Mic z IVa z wierszem Marii Zientary - Malewskiej „Ziemio warmińsko-mazurska”.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a pozostali uczniowie drobne gadżety, oczywiście związane z Warmią i Kopernikiem, oraz słodycze.

Bibliotekarz Szkoły Podstawowej w Bisztynku bardzo dziękuje paniom: Danucie Garczyńskiej i Bogumile Ryś za okazaną pomoc.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marzena Magdziarz oraz opublikowany na portalu Bisztynek: Przeprowadzili w szkolnej bibliotece „Konkurs Poezji Warmińskiej”
Oceń artykuł:

(0)