Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Podziel się:

Podziel się:

Podsumowanie konkursu dotyczącego twórczości Henryka Sienkiewicza

W związku z uchwaleniem przez Sejm RP roku 2016- Rokiem Henryka Sienkiewicza Biblioteka Szkolna Szkoły Podstawowej w Bisztynku ogłosiła konkursy plastyczne dla młodszych i starszych uczniów.

Dzieci z klas I-III na zajęciach zostały zapoznane przez wychowawczynie z treścią dwóch baśni autorstwa Sienkiewicza (utwór "Bajka" i "Legenda żeglarska"). Następnie musiały wykonać ilustrację do jednego z nich. Natomiast starsi uczniowie wykonywali pracę do wybranego przez siebie utworu Sienkiewicza (przeważały głównie ilustracje do lektury „W pustyni i w puszczy”, dwie uczennice zilustrowały nowelę „Janko Muzykant”).

Prace należało dostarczyć do biblioteki do 9 maja. Wpłynęło ich łącznie 56.

12 maja komisja konkursowa w składzie: Marzena Magdziarz, Irena Hornik i Andrzej Grabowski dokonała oceny prac i wyboru najładniej wykonanych.


Tak przedstawiają się wyniki:

Kategoria klas I-III


I miejsce- Julia Sadowska z klasy 2 b

2 miejsce- Zuzia Dąbrowska z klasy 1 a

3 miejsce- Zuzia Mic z klasy 3 b


Wyróżnienia: Gabryś Łuczyc z klasy 1 a, Nikola Białousz z klasy 1 b i Magda Jaroszewska z klasy 1a


W kategorii klas IV- VI


1 miejsce- Martyna Zając z klasy VI b

2 miejsce- Oliwia Gojło z klasy VI a

3 miejsce- Dagmara Bronakowska z klasy VI b


Uroczyste wręczenie nagród odbyło się się 16 maja w bibliotece. Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali dyplomy i książki, a pozostali uczniowie cukierki i zakładki.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marzena Magdziarz oraz opublikowany na portalu Bisztynek: Podsumowanie konkursu dotyczącego twórczości Henryka Sienkiewicza
Oceń artykuł:

(0)