Piątek, 4 grudnia 2020. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

Burmistrz Bisztynka zakażony koronawirusem

2020-11-13 16:15:08 (ost. akt: 2020-11-13 18:23:04)
Burmistrz Bisztynka Marek Dominiak w swym gabinecie.

Burmistrz Bisztynka Marek Dominiak w swym gabinecie.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Co najmniej do 22 listopada w izolacji domowej pozostanie burmistrz Bisztynka Marek Dominiak. Dziś otrzymał pozytywny wynik badania laboratoryjnego w kierunku zakażenia koronawirusem. W kwarantannie będzie całe kierownictwo Urzędu Miejskiego w Bisztynku.

Na oficjalnym profilu na Facebooku Urzędu Miejskiego w Bisztynku ukazał się komunikat o stwierdzeniu zakażenia koronawirusem u burmistrza Bisztynka Marka Dominiaka.

Z rozmowy przeprowadzonej dziś z burmistrzem wiemy, że wczoraj pobrano od niego próbki do badań laboratoryjnych.

- Czuję się dobrze. Wcześniej jednego dnia miałem niewielką gorączkę a potem objaw w postaci utraty węchu i smaku. Niestety w związku z moim zakażeniem na kwarantannę trafi całe kierownictwo urzędu, bo brali udział w naradzie ze mną kilka dni temu. Wszystko wskazuje na to, że zastępca burmistrza, skarbnik gminy, sekretarz urzędu oraz przewodniczący Rady Miejskiej będą w kwarantannie do 19 listopada. Pierwsze informacje o zarządzeniu kwarantanny już do niektórych z nich dotarły - mówił burmistrz Marek Dominiak.

- Organizujemy pracę urzędu tak, aby zminimalizować kłopoty związane z naszą nieobecnością. Będziemy pracowali zdalnie, a sesja RM zaplanowana na 18 listopada odbędzie się, albo zdalnie, albo w trybie nadzwyczajnym - poinformował nas burmistrz.

Dodał, że wszyscy wymienieni wyżej czują się dobrze i nie maja objawów chorobowych.

Dowiedzieliśmy się też, że pozytywny wynik badania w kierunku koronawirusa otrzymała jeszcze jedna pracownica Urzędu Miejskiego w Bisztynku i również przebywa w izolacji domowej.

Andrzej Grabowski


__________________________________________________________________________________________________________________________

Dołącz do nas!

"Maseczka to znak solidarności". To nasza kampania społeczna związana z koronawirusem. Zachęcamy wszystkich do wysyłania zdjęć w maseczkach! Będziemy je publikować na gazetaolsztynska.pl i w Gazecie Olsztyńskiej. Nie dajmy się zarazie. Żyjmy normalnie, ale "z dystansem".

Zdjęcia wysyłajcie (imię, nazwisko, miejscowość i ewentualnie zawód) na maila:
redakcja@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages