Piątek, 4 grudnia 2020. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

Paweł Wołoch nowym dyrektorem ośrodka kultury i biblioteki w Bisztynku

2020-10-13 12:00:00 (ost. akt: 2020-10-13 12:09:07)
Paweł Wołoch będzie dyrektorem ośrodka kultury i biblioteki w Bisztynku.

Paweł Wołoch będzie dyrektorem ośrodka kultury i biblioteki w Bisztynku.

Autor zdjęcia: archiwum prywatne Pawła Wołocha

Rozstrzygnięto konkurs na dyrektora Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej oraz Biblioteki Publicznej w Bisztynku. Zostanie nim Paweł Wołoch znany szerszemu gronu mieszkańców powiatu bartoszyckiego ze swej działalności harcerskiej. Jest Komendantem Hufca ZHP w Bartoszycach

Na konkurs na stanowisko dyrektora OKiAL i BP w Bisztynku, w wymaganym terminie wpłynęło sześć ofert, z czego do kolejnego etapu zakwalifikowano pięć. W poniedziałek 12 października komisja konkursowa wysłuchała wszystkich kandydatów, zapoznała się z ich koncepcjami działania instytucji kultury i zadawała im pytania. Najwyższą punktację uzyskał właśnie Paweł Wołoch.

- Podczas rozmów konkursowych byłem jedynie obserwatorem. Pytania wszystkim kandydatom na stanowisko dyrektora zadawało aż siedmioro członków powołanej przeze mnie komisji konkursowej. Poziom wszystkich kandydatów oceniam wysoko, muszę przyznać, że pan Paweł był najlepiej merytorycznie przygotowanym do konkursu kandydatem - zdradził nam burmistrz Bisztynka Marek Dominiak.

Dodał, że jeszcze dziś spotka się z Pawłem Wołochem. Rozmowa dotyczyć będzie m.in. kwestii możliwości łączenia, funkcji dyrektora z dotychczasową działalnością społeczną Pawła Wołocha.

- Nie chcę przesądzać o niczym bez rozmowy i spotkania z panem Pawłem. Mogę dodać, że umowa z panem Paweł zostanie zawarta na trzy lata - mówi burmistrz Dominiak.

Paweł Wołoch urodził się w 1995 roku. W 2020 roku ukończył studia magisterskie w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu. Skończył też studia podyplomowe oraz ukończył specjalistyczny kurs zarządzania zasobami ludzkimi w małych i średnich przedsiębiorstwach. Uzyskał tytuł menagera kultury.

Aktualnie pracuje w Szkole Podstawowej nr 3 w Bartoszycach jako specjalista do spraw ZHP i nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa.

Szerszemu gronu mieszkańców powiatu bartoszyckiego znany jest z pełnionej od 25 października 2015 roku funkcji Komendanta Hufca ZHP w Bartoszycach. Jest podharcmistrzem ZHP.

Od 2019 roku jest też żołnierzem 43. Batalionu Piechoty Lekkiej w Morągu Wojsk Obrony Terytorialnej.

W swoim CV podaje, że interesuje się harcerstwem, grafiką komputerową, organizacją projektów, geografią, muzyką i grą na gitarze, popularyzacją patriotyzmu i pracą z młodzieżą.

Z nim samym o jego koncepcji działania ośrodka kultury i biblioteki porozmawiamy wówczas, gdy stanowisko już obejmie.

Andrzej GrabowskiPolub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (19) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mieszkaniec #2988126 | 91.196.*.* 19 paź 2020 11:19

  Byłem nastawiony pozytywnie do tej zmiany, ale po tekście Grabowskiego w GB nasunęły mi się wątpliwości. Powiew świeżości , młodości i prawo do popełniania błędów przez niedoświadczonego młodego przyszłego dyrektora. Ten tekst zapachniał mi Misiewiczem i tym jak pisały o nim rządowe media gdy "modernizował" powiewem młodości i otwartym umysłem armię ;). Czasem chyba lepiej porozmawiać z kandydatem niż wyrażać własne zdanie i psuć mu wypracowany marketing.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Jan #2985720 | 195.117.*.* 14 paź 2020 14:30

  To się przewodniczący rady cieszy z Bisztynka, miesiąc temu wiadomo było , że 25 latek z tytułem magistra od dwoch tygodni zostanie dyrektorem! Brawo za doświadczenie oraz nieusuwanie niewygodnych komentarzy!

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (6)

  1. gość #2985480 | 91.196.*.* 14 paź 2020 09:08

   Powodzenia, choć myślę, że to będzie tylko przystanek w szybko rozbijającej się karierze Pawła. :)

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Bari #2985436 | 82.177.*.* 14 paź 2020 07:15

   a gdzie był ogłoszony konkurs, na bipie Bisztynka nic nie ma na ten temat....

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Marek #2985369 | 176.221.*.* 13 paź 2020 20:59

    o się rada Gminy cieszy z przewodniczącym na czele! Gratulacje dla człowieka , który ma 25 lat i właśnie został Dyrektorem! Na układy nie ma rady! Gratuluję serdecznie! Dobrze , ze już w sierpniu wiedzieli , kto zostanie nowym dyrektorem! Serdeczne gratulacje dla kogos kto przedstawił ambitny plan działania i go wdrozy , no i pozyska tyle zewnętrznej kasy!

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (19)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages