środa, 21 października 2020. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Uczcili pamięć żołnierza wojny polsko-bolszewickiej

2020-08-17 09:20:06 (ost. akt: 2020-08-17 09:37:36)
Stanisław Kosewski opowiada historię swego dziadka, żołnierza wojny polsko-bolszewickiej, Antoniego i prezentyuje maciejówkę - jedyną pamiątkę po nim.

Stanisław Kosewski opowiada historię swego dziadka, żołnierza wojny polsko-bolszewickiej, Antoniego i prezentyuje maciejówkę - jedyną pamiątkę po nim.

Autor zdjęcia: Wiktoria Drozdowska

Na cmentarzu w Bisztynku, w rocznicę Bitwy Warszawskiej odbyła się skromna uroczystość upamiętnienia i oddania czci spoczywającemu tam Antoniemu Kosewskiemu - żołnierzowi Legionów Polskich i uczestnikowi wojny polsko-bolszewickiej, który walczył w bitwie pod Ossowem.

Fragmenty z życiorysu Antoniego Kosewskiego opowiedział nam jego wnuk Stanisław Kosewski mieszkający w Ostrowi Mazowieckiej, który stara się poznać lepiej wojenne i powojenne dzieje swego dziadka.

Przy grobie Antoniego Kosewskiego na zbiórce stanęli harcerze ZHP ze szczepu "Strumień" w Bisztynku. Wiązankę kwiatów w barwach państwowych na grobie złożyli burmistrz Bisztynka Marek Dominiak i przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Drozdowski.

Stanisław Kosewski zaprezentował zebranym czapkę maciejówkę, która jest dla niego pamiątką-relikwią pod dziadku Antonim. Na cmentarz przybył też drugi wnuk żołnierza bitwy pod Ossowem - Ryszard Kosewski.

Zobacz także: Po dziadku pozostała mu maciejówka Po dziadku pozostała mu maciejówka HISTORIA|| Niewiele osób chyba wie, że na cmentarzu w Bisztynku spoczywa żołnierz Legionów Polskich i wojny polsko-bolszewickiej Antoni Kosewski. Na jego...

- Opowiedziałem harcerzom krótko o historii mego dziadka - mówi Stanisław Kosewski.

- Bardzo dziękuję za zorganizowanie tej uroczystości. Był moment, że ogarnęło mnie bardzo silne wzruszenie na widok umundurowanych harcerzy. Dziękuję też za piękny artykuł o dziadku i gazetę "goniec Bartoszycki", którą otrzymałem od was na pamiątkę - mówił Stanisław Kosewski.

and


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages