środa, 23 września 2020. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Młodzi i nieodpowiedzialni kierowcy zatrzymani przez policjantów

2020-06-29 15:22:01 (ost. akt: 2020-06-30 07:27:29)

Autor zdjęcia: mat. policji

W miniony weekend policjanci z Bisztynka wykluczyli z ruchu drogowego dwóch kierujących, jeden z nich był pijany, nie miał uprawnień i uciekał przed policjantami VW niedopuszczonym do ruchu. Kolejny mężczyzna, kierował VW pomimo sądowego zakazu. Obaj odpowiedzą przed sądem za swoje zachowanie.

W sobotę (27 czerwca) na jednej z ulic Bisztynka policjanci zauważyli mężczyznę jadącego volkswagenem. Z ich informacji wynikało, że kierujący może nie mieć uprawnień do kierowania.

Policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, aby zatrzymać auto, jednak kierujący VW przyśpieszył i zaczął uciekać.

Policjanci ruszyli w pościg i zajechali drogę uciekinierowi, który jak się okazało był pijany. 22 – latek miał w organizmie ponad 1,8 ‰. Mało tego, nie miał uprawnień, a jego VW badań technicznych i OC.

22 – latka z gm. Bisztynek czeka odpowiedzialność za dwa przestępstwa tj. niezatrzymanie się do policyjnej kontroli i kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Odpowie też za wykroczenia braku uprawnień i poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Z kolei, Fundusz Gwarancyjny wyciągnie wobec niego finansowe konsekwencje z tytułu nieopłaconej składki OC.

W niedzielę (28.06.20 r.), na trasie Wozławki – Warmiany, również policjanci Bisztynka zatrzymali mężczyznę, który kierował VW pomimo sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. 21 – latek odpowie przed sądem za przestępstwo, które popełnił.

Źródło:
Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska i Goniec Bartoszycki zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages