Piątek, 23 października 2020. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Strażacy robili pompki dla chorego Wojtusia

2020-06-06 09:04:55 (ost. akt: 2020-06-06 09:45:53)

Autor zdjęcia: OSP Sątopy-Samulewo

#GaszynChallenge to akcja wspierająca leczenie chorego Wojtusia. Polega na wykonaniu 10 pompek i wpłacie co najmniej 5 złotych na leczenie chłopca, na co potrzeba aż 9 milionów złotych. Wzięli w niej udział strażacy OSP Sątopy-Samulewo i OSP Bisztynek.

Strażacy OSP Sątopy-Samulewo dostali nominację do wzięcia udziału w akcji charytatywnej #GaszynChallenge. Podjęli wyzwanie wykonali po 10 pompek i wpłacili odpowiednią kwotę dla Wojtusia z Galewic.

Wojtuś Howis to 18-miesięczny chłopiec, który cierpi na SMA - najcięższą postać rdzeniowego zaniku mięśni. Aby mógł przeżyć, musi jak najszybciej otrzymać najdroższy lek na świecie, wart 9 milionów złotych.

Akcję charytatywną, która została nazwana #GaszynChallenge, rozpoczęli strażacy ochotnicy z Gaszyna.

Zasady są bardzo proste, osoby bądź instytucje nominowane muszą wykonać 10 pompek, a następnie wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic. Jest również łatwiejsza wersja bez pompek, wtedy to należy wpłacić minimum 10 zł.

Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje kolejne przynajmniej 3 osoby, które mają 48 godzin na wykonanie zadania. Akcja, w którą włączają się różne instytucje, samorządowcy, przedstawiciele firm, a także prywatne osoby to połączenie dbania o kondycję fizyczną z pomocą osobie potrzebującej.

Strażacy z Sątop-Samulewa po wykonaniu zadania nominowali strażaków z Bisztynka, Reszla i Korsz.


Strażacy z Bisztynka zadanie wykonali wczoraj i nominowali OSP Wozławki, OSP Sępopol i OSP Lutry. Po nominacji zadanie należy wykonać w ciągu 48 godzin.

Do akcji przyłączyli się także strażacy-ochotnicy z Bezled. Oni z kolei do wykonania zadania nominowali jednostki z Galin, Wojciech, Górowa Iławeckiego oraz Kamińska.

and


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. BBBB #2930965 | 188.146.*.* 8 cze 2020 15:42

  No akcja spoko ale kostka zarośnięta przed remizą to dobrze nie wygląda Aaa lepiej coś robić niż narzekać i czekać aż inni coś zrobią a akcja jest na całą Polskę wystarczy trochę się zainteresować i dołożyć cegiełkę od siebie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Aaa #2930776 | 176.97.*.* 8 cze 2020 10:59

  Nie rozumiem sensu tych głupich akcji. Jedni kładą się na ziemi, drudzy robią pajacyki, inni zbierają "lajki" na facebooku...przywróciło to komuś zdrowie? Zamiast się solidaryzować z osobą chorą to po prostu jej pomóżcie a nie popadacie w jakieś chore trendy...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. smieszek #2930771 | 80.48.*.* 8 cze 2020 10:48

  ten z przodu to jeszcze dwie by zrobił i by zszedł xD LoL

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages