Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Dzień głośnego czytania w oddziale przedszkolnym w Sątopach

2019-10-18 08:57:52 (ost. akt: 2019-10-18 09:01:51)

Autor zdjęcia: Irena Zawistowska

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Z tej okazji w oddziale przedszkolnym w Sątopach, zorganizowana została akcja głośnego czytania dla przedszkolaków.

Celem akcji było promowanie głośnego czytania dzieciom oraz kształtowanie postawy czytelniczej. Tego dnia do przedszkola przybyli zaproszeni goście oraz uczniowie z podstawówki. Było to czytanie wielopokoleniowe, zachęcające rodziców do czytania  dzieciom książek.

Goście czytali  przedszkolakom książkę „Gang słodziaków”. Po przeczytaniu książki, dzieci odpowiadały na zadane pytania dotyczące jej treści oraz rysowały portrety ulubionych postaci.

Miłym przerywnikiem głośnego czytania były ćwiczenia ruchowe,  w których dzieci uczestniczyły z dużym zapałem oraz słodki poczęstunek. 

Dzień głośnego czytania upłynął w miłej i radosnej atmosferze, dzieci z zaciekawieniem wysłuchały czytanej książki. Czytających lektorów nagrodziły gromkimi brawami i medalami.

Zaproszeni goście obdarowali dzieci upominkami - zakładkami do książek oraz słodyczami.  Rodzice natomiast otrzymali kartki do zaznaczania czytanych  dzieciom książek, które wypożyczą wspólnie z dziećmi w bibliotece szkolnej.

Mamy nadzieję, że ta akcja zachęci dzieci  i ich rodziców do częstego wspólnego czytania.

Serdecznie dziękuję gościom za przybycie i udział w akcji głośnego czytania oraz Karinie Szymańskiej,   Martynie Blajer, Annie Sokołowskiej, Karolinie Markiewicz, Izabeli Końka za  pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu akcji.

Irena Zawistowska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages