Sobota, 30 maja 2020. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Bisztynek pożegnał Anię Drozdowską

2019-08-31 14:07:41 (ost. akt: 2019-09-01 00:30:26)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Druhna Anna Drozdowska spoczęła dziś na cmentarzu w Bisztynku. To wieloletnia wolontariuszka i harcerka, osoba niezwykle aktywna, która w lokalnym środowisku była doskonale znana i lubiana. Pokonała ją ciężka choroba. Zmarła w wieku zaledwie 39 lat.

Anna Drozdowska, której imienia w Bisztynku inaczej nikt nie wymawiał jak: Ania zmarła 29 sierpnia, w wieku 39 lat, po ciężkiej chorobie. Pochodziła z Bezled, gdzie spędziła dzieciństwo i młodość.

Osierociła trzy córki i pozostawiła swego męża oraz bliską rodzinę.

Dla miasteczka, jego mieszkańców, ale i dla szerszej części regionu była osobą wyjątkową. Była niezwykle aktywna i wrażliwa społecznie. Pomagała każdemu kto tej pomocy potrzebował. Jednocześnie była wspaniałą, kochającą i troskliwą żoną i matką.

Ania była dla ludzi i z ludźmi. Pracowała jako wolontariusz na rzecz stowarzyszenia "Bisztynek-Kulturowo". Do dziś mieszkańcy mają w pamięci wydarzenia takie jak: "Kobieta Roku", "Czerwona Kartka dla Rasizmu", których była współorganizatorką i aktywną uczestniczką.

Od wielu lat włączała się w organizowanie w Bisztynku finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jako wolontariusz wraz ze swymi córeczkami i jako szefowa lokalnego sztabu.

Założyła wraz z przyjaciółmi stowarzyszenie "Przestrzeń", którego celem była szeroko rozumiana pomoc, głównie dzieciom. Przez kilka lat działała aktywnie w Radzie Rodziców w Szkole Podstawowej w Bisztynku i Gimnazjum Publicznym w Bisztynku.

Była inicjatorką charytatywnych turniejów w halową piłkę nożną "Gramy dla Życia". Po około 30-letniej przerwie reaktywowała ruch harcerski w miasteczku i gminie Bisztynek. Pełniła funkcję Pełnomocnika Komendanta Hufca ZHP w Bartoszycach. Założyła drużyny harcerskie i gromady zuchowe w Bisztynku i Sątopach-Samulewie.

Dlatego dziś żegnały ją harcerskie i szkolny poczty sztandarowe, harcerze i zuchy z Bartoszyc, Bisztynka i Sątop-Samulewa, przyjaciele ze stowarzyszenia, po prostu przyjaciele, znajomi i tłumy mieszkańców.

Listy pożegnalne po ceremonii pogrzebowej odczytali: komendant Hufca ZHP w Bartoszycach phm. Paweł Wołoch i Monika Mierzwińska-Mucha ze stowarzyszenia "Przestrzeń". Wiersz napisany dla Ani odczytała druhna Maria Duchnik.

Stanęłaś do ostatniej warty
Wezwał Cię Druh ten najwyższy
Czuwaj nad nami tam z góry

CZUWAJ!
Ostatni raz Ci zakrzykniem

Stanęłaś do niebieskiej służby
W anielskim chórze dziś śpiewasz
Zanucisz Połoniny niebieskie
I będziesz tu z nami wciąż duchem

[fbpost]https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2593072220786316&id=165716536855242">

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Z widzenia... #2784634 | 5.173.*.* 1 wrz 2019 00:15

  Brak słów że tacy ludzie odchodzą...live its brutall.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. An. #2784625 | 83.31.*.* 31 sie 2019 23:42

  Wierzę, że patrzysz na nas z góry i nad nami czuwasz! Trzymaj się tam po drugiej stronie I pamiętaj o nas, bo my o Tobie nigdy nie zapomnimy!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. 24h #2784487 | 91.196.*.* 31 sie 2019 16:38

  Zal zal zal serce sciska zegnamy cie jako dziecko wychowywalas sie w bezledach jako mieszkaniec zegnam cie z ogromnym bolem wyrazy wspolczucia dla rodziny do zobaczenia na tamtym swiecie cccczzzzuuuuwwwajjj..................... ...............

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages