Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Łędławki: Wypoczywające dzieci spotkały się z policjantami

2019-07-13 17:43:59 (ost. akt: 2019-07-13 17:51:37)

Autor zdjęcia: Policja Bartoszyce

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Bisztynku z oficerem prasowym z bartoszyckiej komendy policji odwiedzili dzieci i młodzież, które przyjechały na wakacyjny wypoczynek do Łędławek k. Bisztynka. Rozmowy dotyczyły zarówno bezpieczeństwa w czasie wakacji, ale też szkodliwości zażywania substancji psychoaktywnych i odpowiedzialności prawnej nieletnich. Część spotkania poświęcono promocji zawodu policjanta.

W mijającym tygodniu policjanci odwiedzili dzieci i młodzież, które przyjechały na wakacje do Łędławek k. Bisztynka. Funkcjonariusze korzystają z każdej możliwości rozmowy z dziećmi i młodzieżą o ich bezpieczeństwie.

Wielowątkowa rozmowa z letnikami dotyczyła zarówno bezpieczeństwa w czasie wakacji jak też każdego dnia.


W związku z trwającą edukacyjno – profilaktyczną kampanią pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi: "Szkoda Ciebie na takie patoklimaty", obozowicze obejrzeli spot dedykowany młodym ludziom. Kampania ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych jak i prawnych.

Dzielnicowy wyjaśnił młodzieży jak wygląda ich odpowiedzialność prawna. Nie zabrakło też rozmów o zawodzie policjanta i o tym z jakimi problemami mogą się zgłosić do funkcjonariuszy.


Usłyszeli też zapewnienie, że policjanci są zawsze gotowi im pomóc i nie powinni mieć żadnych obaw przed zgłaszaniem swoich problemów, spostrzeżeń, czy obaw funkcjonariuszom.


Źródło:
Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages