Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Mateusz Bichta w 42. finale centralnym turnieju "Młodzież Zapobiega Pożarom"

2019-06-06 08:48:21 (ost. akt: 2019-06-06 08:55:23)
Mateusz Bichta otrzymuje dyplom z rąk Waldemara Pawlaka.

Mateusz Bichta otrzymuje dyplom z rąk Waldemara Pawlaka.

Autor zdjęcia: Jolanta Godlewska

Uczeń Szkoły Podstawowej w Bisztynku Mateusz Bichta po raz pierwszy startował w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” i dotarł aż do finału centralnego.

W dniach 31 maja-2 czerwca 2019 roku w Złotym Potoku woj. śląskie odbył się 42 finał centralny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

W finale uczestniczyli przedstawiciele wszystkich 16 województw, po 2 osoby w każdej z trzech grup wiekowych.

Nasze województwo, w kategorii szkół podstawowych, reprezentował Mateusz Bichta - uczeń Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku.

Finał składał się z testu pisemnego, zadań praktycznych oraz finału ustnego. Mateuszowi nie udało się zakwalifikować do ścisłego finału, ale udział w finale centralnym i zajęcie 12 miejsca to i tak wielkie osiągnięcie, zważywszy na to, że uczeń po raz pierwszy brał udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Uczestnicy finału centralnego po napisaniu testu pisemnego mieli okazję do zwiedzenia pięknych terenów północnej części Jury Krakowsko – Częstochowskiej z ruinami zamku w Mirowie i zamku w Bobolicach.

Podziwiali również Jaskinię Niedźwiedzią, Bramę Twardowskiego i źródła Zygmunta.

W niedzielę odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu OTWP oraz wręczenie dyplomów i nagród przez Prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP Waldemara Pawlaka.

W przygotowaniach ucznia swój znaczny udział mieli jego bardzo zaangażowani rodzice oraz dh Zbigniew Rogowski z OSP w Bisztynku i nauczycielka Jolanta Godlewska.

JG


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages