Sobota, 5 grudnia 2020. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

V Marsz Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

2019-05-22 06:30:00 (ost. akt: 2019-05-22 05:24:00)

Autor zdjęcia: Irena Zawistowska

Przez Sątopy i Sątopy-Samulewo przeszedł kolejny Marsz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

W marszu wzięli udział zaproszeni goście, przedstawiciele ośrodków edukacyjno-wychowawczych, domów pomocy społecznej, uczniowie podstawówek, przedszkolaki, zuchy, harcerze oraz społeczność lokalna.

Marsz rozpoczął się mszą świętą w kościele parafialnym w Sątopach. Po mszy ruszył barwny marsz, prowadzony przez policjantów i motocyklistów z Bisztynka oraz OSP z Sątop-Samulewa do amfiteatru w Sątopach- Samulewie.

Po powitaniu gości i ich przemówieniach, Marsz Godności uświetniły występy: podopiecznych z Ośrodka Edukacyjno- Wychowawczego w Kruzach i Bartoszycach, uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sątopach, zuchów i harcerzy z Bisztynka i Sątop - Samulewa. Wokalnie zaprezentował się również p. Mateusz Matlas, który wsparł marsz już po raz trzeci.

Po części artystycznej można było korzystać ze stoiska gastronomicznego, częstować się słodyczami, napojami, watą cukrową, popcornem i kiełbaską z grilla, zwiedzać wóz strażacki i radiowóz policyjny, szukać ukrytych skarbów, malować twarze oraz brać udział w animacjach, uczyć się udzielania pierwszej pomocy i uczestniczyć w działalności plastycznej.

V Marsz Godności zakończyły tańce integracyjne, których nie mogło zabraknąć w tym dniu.

Irena Zawistowska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages