Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

W modelarstwo "wkręcił" go nauczyciel ZPT

2019-04-11 08:50:00 (ost. akt: 2019-04-11 08:45:35)
Bogusław Bubacz i część wykonanych przez niego dioram.

Bogusław Bubacz i część wykonanych przez niego dioram.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Odnaleźliśmy kolejnego człowieka z wielką pasją. To Bogusław Bubacz, który nie tylko klei plastikowe modele, ale i wkomponowuje je w wykonany przez siebie krajobraz. Wykonane w ten sposób dioramy są pomocami naukowymi w szkole.

Bogusław Bubacz z Bisztynka ma 53 lata, a od czasów swojej nauki w szkole podstawowej zajmuje się modelarstwem. I to jego specyficzną formą.

— Byłem w czwartej lub piątej klasie, gdy na lekcjach ZPT (zajęcia praktyczno-techniczne — red.) nauczyciel Maciej Muzyka założył kółko modelarskie. Wykonywaliśmy z balsy modele samolotów. Bardzo mnie to ciekawiło — zaczyna opowieść o swojej pasji.

Specyfika tego czym zajmuje się pan Bogusław polega na tym, że nie tylko skleja modele czołgów, wozów bojowych, samolotów czy śmigłowców, ale wkomponowuje je w teren, w krajobraz, który również samodzielnie wykonuje. Pagórki, wąwozy, drzewa, lotniska, budynki wykonuje z dostępnych powszechnie materiałów.

Część wykonanych przez niego dioram stało się pomocami do nauki historii w jednej ze szkół.

Opowiedział nam o swojej pasji, technice wykonywania dioram i modeli, o tym, że przy okazji ich wykonywania poznał lepiej historię oraz o... "Bitwie o Anglię" jaka przed laty rozegrała się w Bisztynku.

Przeczytacie o nim w "Gońcu Bartoszyckim" w piątek, 12 kwietnia 2019 r. w tekście zatytułowanym "Marzy o lądowaniu w Normandii".

Przy okazji po raz kolejny apelujemy, aby informować nas o osobach z pasją. Dotrzemy do nich i przekonamy, aby chcieli się nią podzielić z czytelnikami.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl

P.S. Panie Kamilu. O panu już wiemy :-) Teraz tylko zostało porozmawiać.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages