środa, 21 października 2020. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Koncert Damiana Giczewskiego

2019-03-18 08:49:23 (ost. akt: 2019-03-18 09:02:42)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku zaprasza na koncert Damiana Giczewskiego - mieszkańca Bisztynka, który odbędzie się 6 kwietnia 2019 r. o godz. 19. W programie utwory Moniuszki, Mozarta, Chopina, Czajkowskiego, Nowowiejskiego, Bairda, Czyża

Damian Giczewski wychował się w Bisztynku. Jest muzykiem. Kształci się nadal jako śpiewak solowy. Występował w Bisztynku wraz z chórem Światowych Dni Młodzieży. Jest dość dobrze znany mieszkańcom miasteczka ze swych licznych, artystycznych aktywności.

6 kwietnia o godz. 19 wystąpi w sali OKiAl. Akompaniować mu będzie, na fortepianie Lucyna Żołnierek-Frenszkowska.

Oto biogramy artystów:

Damian Giczewski ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. F. Chopina w Olsztynie, w klasie śpiewu solowego dr Ewy Alchimowicz-Wójcik (2018).

Zdobywca II miejsca w I Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie (2016) oraz I miejsca i nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie utworu F. Nowowiejskiego w II edycji tego festiwalu.

W 2018 roku został laureatem I stopnia w Międzynarodowym Teatralnym Festiwalu - Konkursie "Rudy Klaun" w Kemerowie (Federacja Rosyjska). Brał
udział w kursach wokalnych: w Zimowych Kursach Wokalnych w Dusznikach Zdroju (2016-2o18), Międzynarodowych Mistrzowskich Kursach Wokalnych im. Jana Kiepury w Sosnowcu (2017).

W latach 2012-2017 chórzysta Akademickiego Chóru im. prof. W. Wawrzyczka
UWM w Olsztynie.

Stypendysta Prezydenta Miasta Olsztyn (2017) oraz Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego (2018). W 2018 roku był chórzystą Polskiego
Narodowego Chóru Młodzieżowego, z którym koncertował m. in. w Filharmonii Berlińskiej, Kolońskiej, Filharmonii Narodowej w Warszawie oraz Narodowym Forum Muzyki.

Obecnie jest studentem studiów I stopnia w Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku, w klasie śpiewu solowego prof. Leszka Skrli.

Ukończył studia I stopnia na kierunku logopedia,na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie (2018), a obecnie kontynuuje je na studiach II stopnia, realizując specjalizację logopedia edukacyjna i artystyczna. Od lutego
2018 współpracuje z trójmiejskim zespołem wokalnym Simultaneo.

Lucyna Żołnierek-Frenszkowska

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie: Wydział Wychowania Muzycznego
(dyrygentura chóralna) i Wydział Instrumentalny (fortepian) oraz Podyplomowe Studia w Zakresie Kameralistyki. Pracowała jako wykładowca w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim i Państwowej Szkole Muzycznej w Olsztynie.

Współpracuje z Filharmonią Warmińsko-Mazurską. Bierze udział w koncertach kameralnych.

Do najważniejszych osiągnięć zalicza prawykonanie mazurków op. 20 Feliksa
Nowowiejskiego, współpracę z Paulosem Raptisem, nagranie płyt CD (w tym 25 Polskich Pieśni Ludowych z Warmji op. 28 [nr 1] Feliksa Nowowiejskiego na głos i fortepian).

Jest współinicjatorem powstania Letnich Koncertów Muzyki Wokalnej „Varmia Gaudet et Cantat” w Ramsowie i organizatorem cyklicznych spotkań z muzyką wokalną w Instytucie Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II w Olsztynie.

Jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków. Za działalność kulturalną otrzymała w roku 2010 Nagrodę Prezydenta Miasta Olsztyna. Od roku 2012 współpracuje z zespołem kameralnym „Pro Musica Antiqua”.

opr. and

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages