środa, 23 września 2020. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

XV jubileusz klubu morsów "Przerębel" w Bisztynku

2019-01-31 08:46:13 (ost. akt: 2019-01-31 09:11:40)

Autor zdjęcia: Klub Morsow "Przerębel" w Bisztynku

23 lutego morsy z Bisztynka obchodzić będą 15-lecie istnienia klubu. W południe odbędzie się kąpiel w lodowatej wodzie stawu przy ul. Spółdzielców, gdzie wszystko się zaczęło.

Klub Morsów "Przerębel" w Bisztynku powstał 29 lutego 2004 roku. Dokładniej rzecz ujmując tego dnia do lodowatej wody w stawie przy ul. Spółdzielców w Bisztynku weszło czterech śmiałków. Byli to Krzysztof Matysiak, Wiesław Dusza, Grzegorz Kwakszys i Marek Dominiak. Powstanie klubu było inicjatywą Krzysztofa Matysiaka. Krzysztof zginął w wypadku drogowym 10 września 2006 roku. Po jego śmierci klub w swej nazwie zawarł jego imię i nazwisko.

Tak więc Klub Morsów "Przerębel" im. Krzysztofa Matysiaka w tym roku obchodził będzie swój XV jubileusz.

Przez lata istnienia z lodowatych kąpieli skorzystały setki chętnych. Kolejnymi prezesami byli: Krzysztof Matysiak, Marek Dominiak a obecnie Agnieszka Romanowska. Początkowo klub miał status nieformalnej grupy. Teraz jest stowarzyszeniem.

Członkowie klubu począwszy od 2005 roku uczestniczą w Międzynarodowych Zlotach Morsów w Mielnie oraz lokalnych zlotach ludzi kąpiących się zimą, biorą udział w akcjach charytatywnych, wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Charakterystyczne dla morsów z Bisztynka jest to, że kąpią się w przeręblu w kształcie serca.

W trakcie obchodów 7 rocznicy powstania klubu nad stawem odsłonięto Pomnik Morsa.Wyjątkowo uroczyste i wręcz masowe były obchody 10 rocznicy powstania klubu. Zobaczcie.Morsy zapraszają wszystkich sympatyków i inne kluby morsów na 23 lutego nad staw przy ul. Spółdzielców. Tego dnia w południe odbędą się obchody 15 rocznicy powstania klubu. Organizatorzy zapewniają gorący posiłek, możliwość rozgrzewki w sali gimnastycznej szkoły podstawowej, gadżety pamiątkowe i znakomitą atmosferę.


and

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages