środa, 26 lutego 2020. Imieniny Bogumiła, Eweliny, Mirosława

W Sątopach - Samulewie w marcu odbędą się wybory samorządowe

2019-01-23 15:06:37 (ost. akt: 2019-01-23 20:08:30)
Zbigniew Filipczyk (po lewej) podczas gali SuperSołtys 2018

Zbigniew Filipczyk (po lewej) podczas gali SuperSołtys 2018

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W okręgu nr 12 obejmującym część sołectwa Sątopy-Samulewo mieszkańcy wybiorą nowego radnego gminy Bisztynek. Wybrany na tę funkcję w ostatnich wyborach samorządowych Zbigniew Filipczyk złożył rezygnację z mandatu a Komisarz Wyborczy w Elblągu mandat ten wygasił.

Rezygnację z mandatu radnego miejskiego w Bisztynku złożył Zbigniew Filipczyk. Uczynił to 17 grudnia 2018 roku. Startował i wygrał wybory z Komitetu Wyborczego Wyborców Gmina z Przyszłością.

— Pan Filipczyk nie uzasadnił powodów swojej decyzji. Złożył w biurze rady krótkie pismo informujące, że rezygnuje — mówi przewodniczący Rady Miejskiej w Bisztynku Zbigniew Drozdowski.

Nieoficjalnie wiemy, że powodem rezygnacji mogło być to, że Zbigniew Filipczyk jest prezesem spółdzielni mieszkaniowej w Sątopach-Samulewie, a spółdzielnia korzysta z mienia komunalnego gminy Bisztynek. Przepisy nie pozwalają na łączenie takiej funkcji z funkcją radnego.

Komisarz Wyborczy w Elblągu wygasił mandat radnego Filipczyka 17 grudnia.

Ponieważ w gminie Bisztynek radnych wybiera się w okręgach jednomandatowych, w okręgu nr 12, obejmującym część sołectwa Sątopy-Samulewo, odbędą się wybory uzupełniające. Mieszkańcy pójdą do urn 17 marca. Taką datę wyborów określił zarządzeniem wojewoda warmińsko-mazurski.

Zbigniew Filipczyk zrezygnował też z dotychczas pełnionej funkcji sołtysa sołectwa Sątopy-Samulewo. Kilka dni temu na tej funkcji zastąpiła go Anna Kiełpińska.

and

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages