Czwartek, 23 stycznia 2020. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Harcerze przekazali mieszkańcom Betlejemskie Światło Pokoju

2018-12-23 14:31:14 (ost. akt: 2018-12-23 14:43:12)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Harcerze ZHP drużyn działających w gminie Bisztynek przynieśli dziś do kościoła w Bisztynku Betlejemskie Światło Pokoju. Ten symbol pojednania i wzajemnego zrozumienia trafił do wielu domów.

W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego c roku odpala się jedną mała świeczkę, której płomień jest niesiony przez skautów w sztafecie przez kraje i kontynenty. Tak płomień obiega świat.

W 29-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających sie warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. Jest to znak pokoju, symbol wzajemnego zrozumienia i pojednania między narodami.Harcerze Związku Harcerstwa Polskiego z drużyn działających w gminie Bisztynek przynieśli dziś Betlejemskie Światło Pokoju do kościoła w Bisztynku. Przekazali je proboszczowi ks. Januszowi Rybczyńskiemu w samo południe. Po mszy świętej każdy obecny w kościele mógł zapalić swoją świecę i przenieść Światło do domu.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages