Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Złote Gody czterech par małżeńskich

2018-12-09 08:39:13 (ost. akt: 2018-12-09 13:09:35)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Na medal "Za długoletnie pożycie małżeńskie" trzeba pracować aż 50 lat. Wczoraj w Bisztynku takim właśnie uhonorowano cztery pary małżeńskie z miasta i gminy.

Państwo Halina i Bronisław Bryłowie, Jadwiga i Kazimierz Gejdowie, Janina i Jan Wiłkojciowie oraz Stanisława i Stanisław Zyskowie zostali odznaczeni medalem "Za długoletnie pożycie małżeńskie" przyznanym przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. W imieniu prezydenta medale wręczył im burmistrz Bisztynka Marek Dominiak.


Uroczystość uhonorowania par małżeńskich, które przeżyły z sobą 50 lat odbyła się w sali ośrodka kultury w Bisztynku. Prowadziła ją kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Bisztynku Beata Brodowska-Kozerska.

W uroczystości wzięli udział proboszczowie: ks. Jan Sztygiel z parafii w Sątopach i ks. Janusz Rybczyński z parafii w Bisztynku bowiem przyrzeczenia małżeńskie, podczas uroczystości, odnawiali ich parafianie.

Na sali były dzieci, wnuki i prawnuki jubilatów. W tracie ceremonii niejednemu członkowi rodziny zakręciła się łza w oku.

Po udekorowaniu jubilatów medalami otrzymali oni jeszcze listy gratulacyjne burmistrza Bisztynka i pamiątkowe grawetrony a panie bukiety kwiatów Odśpiewano im gromkie "Sto lat". Było też "Gorzko, gorzko!".

Uroczystość zakończył wysęp zespołu wokalnego Ale Babki. Panie zaśpiewały znane piosenki związane tematycznie z uroczystością, czyli o miłości, przemijaniu, byli razem.

[fbpost]https://www.facebook.com/andrzej.grabowski.980/videos/2216717418338345/">

My również mieliśmy okazję złożyć gratulacje. Teraz ponownie gratulujemy.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages