Wtorek, 29 września 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Zbigniew Drozdowski ponownie przewodniczącym Rady Miejskiej w Bisztynku

2018-11-21 15:40:00 (ost. akt: 2018-11-21 15:47:12)
Nowa Rada Miejska w Bisztynku na I sesji VIII kadencji

Nowa Rada Miejska w Bisztynku na I sesji VIII kadencji

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Radni miejscy z Bisztynka oraz burmistrz Bisztynka złożyli ślubowanie i formalnie rozpoczęli VIII kadencję samorządu. Podczas pierwszej sesji dokonano też wyborów personalnych i powołano komisje rady.

W sali ośrodku kultury w Bisztynku odbyła się dziś I sesja nowej Rady Miejskiej w Bisztynku. Zgodnie z postanowieniem Komisarza Wyborczego w Elblągu rozpoczęła się o g. 11 a prowadził ją radny senior, czyli najstarszy wiekiem radny Stanisław Łykowski.

Sesja miała uroczysty charakter i przybyli na nią goście a w tym Aleksander Wasiliew - zastępca przewodniczącego Okręgu Miejskiego Zelenogradsk w obwodzie kaliningradzkim oraz Tamara Fadeeva - sekretarz Urzędu Miasta Zelenogradsk. To miasto jest miastem partnerskim Bisztynka.

Oprócz nich na salę przybyli Komendant Powiatowy Policji w Bartoszycach mł. insp. Fiertek, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach bryg. Andrzej Harhaj, kierownicy, prezesi i dyrektorzy jednostek organizacyjnych, szkół i spółek z terenu gminy Bisztynek, sołtysi, nowo wybrani radni powiatowi, mieszkańcy miasta i gminy.

Sesja rozpoczęła się od wręczenia przez Przewodniczącą Miejskiej Komisji Wyborczej w Bisztynku Marlenę Grabowską zaświadczeń o wyborze radnym i burmistrzowi Markowi Dominiakowi. Następnie radni i burmistrz złożyli ślubowania. Na sali obecni byli wszyscy radni Rady Miejskiej VIII kadencji.

Nastepnym punktem porządku obrad był wybór komisji skrutacyjnej przeprowadzającej wybory przewodniczącego Rady Miejskiej i dwóch wiceprzewodniczących.

Na funkcję przewodniczącego zgłoszono dwie kandydatury: Zbigniewa Drozdowskiego, który pełnił tę funkcję w minionej kadencji i Zbigniewa Filipczyka, który pełnił tę funkcję przez trzy kolejne kadencje, aż do roku 2014.

W tajnym głosowaniu Zbigniew Drozdowski otrzymał 9 głosów za i żadnego przeciw. Zbigniew Filipczyk otrzymał 6 głosów za i 3 przeciw. Tym samym nowym przewodniczącym RM w Bisztynku został ponownie Zbigniew Drozdowski i to on prowadził już dalszą część sesji.

[fbpost]https://www.facebook.com/BartoszyckiGoniec/videos/356830894883392/">

Na funkcje wiceprzewodniczących zgłoszono trzy kandydatury: Anny Augustyniak-Olszyńskiej, Grzegorza Majewskiego (był wiceprzewodniczącym RM w minionej kadencji) i Wandy Tumicz.

W głosowaniu Anna Augustyniak-Olszyńska otrzymała: 7 głosów za, 2 przeciw i 1 wstrzymujący się, Grzegorz Majewski - 9 - za, 3 - przeciw i żadnego wstrzymującego się. Wanda Tumicz: 9 - za, 2 przeciw i żadnego wstrzymującego się. Wiceprzewodniczącymi zostali więc Grzegorz Majewski i Wanda Tumicz.

Kolejne punty porządku obrad dotyczyły powołania komisji rewizyjnej oraz nowej komisji skarg, wniosków i petycji. Komisja taka nie funkcjonowała w poprzednich kadencjach a jej powstanie to skutek zmian w przepisach.

Powołano również składy komisji stałych Rady Miejskiej. Nowością podczas sesji było rejestrowanie przebiegu jej obrad oraz głosowanie imienne nad uchwałami.
Materiał wideo z sesji wkrótce będzie dostępny w Internecie.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kik #2628905 | 83.6.*.* 22 lis 2018 10:18

    Gratulacje!!! Radni Bartoszyc !!! Dlaczego w Bisztynku może być normalnie ?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages