Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Prawybory. Na prowadzeniu Marek Dominiak. Bliski wygranej w I turze

2018-09-27 09:46:38 (ost. akt: 2018-09-27 09:54:16)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

W prawyborach na burmistrza Bisztynka lider się zmienił. W tej chwili prowadzi Marek Dominiak - urzędujący burmistrz lecz nie ma przewagi oznaczającej wygraną w I turze prawyborów. Do II tury przeszłaby Agnieszka Kobryń.

Dziś o godz. 9:50 sprawdziliśmy wyniki naszych prawyborów w mieście i gminie Bisztynek. Wyraźnie prowadzi Marek Dominiak. Jest na granicy wygranej w pierwszej turze, choć jeszcze brakuje mu głosów do osiągnięcia ponad 50 procentowego poparcia.

Aktualne wyniki dotyczące kandydatów na burmistrza Bisztynka:
1. Marek Dominiak - 49% głosów
2. Agnieszka Kobryń - 26,5 % głosów
3. Paweł Wójcik - 24,5 % głosów


Kto zostanie burmistrzem? Kto wójtem? Kto dostanie się do rady? To pytania, które coraz bardziej zaprzątają głowy nie tylko mieszkańców, ale i samych kandydatów.

W jakimś stopniu odpowiedź na nie dadzą organizowane przez nas prawybory. Chodzi o to, by wysondować, kto ma największe szanse na wygranie wyborów rzeczywistych. Ciekawe, czy końcowe wyniki pokryją się później z tymi prawdziwymi.

Przygotowaliśmy cztery kategorie. Głosować można na kandydatów na burmistrzów (łącznie Bartoszyce, Bisztynek, Górowo Iławeckie i Sępopol), na wójtów (gminy Bartoszyce oraz Górowo Iławeckie), na kandydatów do Rady Powiatu Bartoszyckiego oraz do Rady Miasta Bartoszyce.

Z regulaminu
Plebiscyt trwa do 14 października 2018 roku, do godz. 23:59.

Udział w plebiscycie biorą kandydaci na radnych różnych szczebli oraz kandydaci na urzędy prezydenta, burmistrza i wójta.

Każdy kandydat może w dowolnym momencie zrezygnować z udziału plebiscytu.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostaną ci kandydaci, którzy uzyskają największą liczbę prawidłowo oddanych głosów w danym powiecie.

Głosowaniem polega na wysłaniu głosu SMS’em pod przypisany numer, z ustaloną treścią zamieszczoną w cudzysłowie. X to numer porządkowy przypisany danemu kandydatowi. Wielkość liter nie ma znaczenia. Koszt jednego SMS’a wynosi 1,23 zł z VAT.

Szczegółowy regulamin dostępny jest w tym miejscu.

Kandydaci na burmistrzów

Kandydaci na wójtów

Kandydaci do Rady Powiatu Bartoszyckiego

Kandydaci do Rady Miasta Bartoszyce

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages