środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Agnieszka Kobryń zwyciężyłaby w pierwszej turze. Taki jest aktualny wynik głosowania w naszych prawyborach

2018-09-22 11:53:31 (ost. akt: 2018-09-25 08:20:02)

Agnieszka Kobryń prowadzi w prawyborach na burmistrza Bisztynka. Na drugim miejscu jest aktualnie urzędujący burmistrz Marek Dominiak

W wyborach na stanowisko burmistrza Bisztynka starują: Marek Dominiak, Agnieszka Kobryń i Paweł Wójcik. Gdyby za wynik wyborczy przyjąć już oddane głosy w naszych prawyborach to już w pierwszej turze wygrałaby Agnieszka Kobryń, bowiem zebrałaby ponad 56 proc. głosów. Marek Dominiak - prawie 36 proc. głosów i Paweł Wójcik - niecałe 8 proc.

Kto zostanie burmistrzem? To pytania, które coraz bardziej zaprzątają głowy nie tylko mieszkańców, ale i samych kandydatów.

W jakimś stopniu odpowiedź na nie dadzą organizowane przez nas prawybory. Chodzi o to, by wysondować, kto ma największe szanse na wygranie wyborów rzeczywistych. Ciekawe, czy końcowe wyniki pokryją się później z tymi prawdziwymi.

Przygotowaliśmy cztery kategorie. Głosować można na kandydatów na burmistrzów (łącznie Bartoszyce, Bisztynek, Górowo Iławeckie i Sępopol), na wójtów (gminy Bartoszyce oraz Górowo Iławeckie), na kandydatów do Rady Powiatu Bartoszyckiego oraz do Rady Miasta Bartoszyce.

Z regulaminu
Plebiscyt trwa do 14 października 2018 roku, do godz. 23:59.

Udział w plebiscycie biorą kandydaci na radnych różnych szczebli oraz kandydaci na urzędy prezydenta, burmistrza i wójta.

Każdy kandydat może w dowolnym momencie zrezygnować z udziału plebiscytu.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostaną ci kandydaci, którzy uzyskają największą liczbę prawidłowo oddanych głosów w danym powiecie.

Głosowaniem polega na wysłaniu głosu SMS’em pod przypisany numer, z ustaloną treścią zamieszczoną w cudzysłowie. X to numer porządkowy przypisany danemu kandydatowi. Wielkość liter nie ma znaczenia. Koszt jednego SMS’a wynosi 1,23 zł z VAT.

Szczegółowy regulamin dostępny jest w tym miejscu.

Kandydaci na burmistrzów

Kandydaci na wójtów

Kandydaci do Rady Powiatu Bartoszyckiego

Kandydaci do Rady Miasta Bartoszyce

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages