Sobota, 23 stycznia 2021. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

W szkole znów są ósme klasy

2018-09-03 11:22:01 (ost. akt: 2018-09-03 11:43:58)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Szkoła podstawowa w Bisztynku powitała dziś 25 pierwszaków. Złożyli oni ślubowanie i zostali pasowani. Jest to ostatni rok szkolny klas gimnazjalnych i pierwszy klas ósmych. Za rok szkoła będzie liczyła znacząco mniej uczniów.

Jak w całej Polsce także i w Szkole podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku odbył się dziś uroczysty apel z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2018/2019.

Był odmienny od poprzednich z kilku powodów. Przede wszystkim uczniowie dwóch klas pierwszych, liczących łącznie 25 uczniów, już dziś złożyli ślubowanie i zostali pasowani na pełnoprawnych uczniów placówki przez dyrektor Judytę Gos-Mączarską.

Kolejne powody to: po raz pierwszy od roku 1999 (data utworzenia gimnazjów) w szkole znów są ósme klasy dwie, liczące łącznie 39 uczniów oraz po raz ostatni są w niej trzy klasy gimnazjalne liczące łącznie 73 uczniów.

Proste rachunki mówią o tym, że w kolejnym roku szkolnym będzie w tej szkole znacząco mniej uczniów niż obecnie. Szkołę opuści około 110 absolwentów a trafi do niej około 25-30 nowych uczniów.


Podczas apelu uczniów witała dyrektor szkoły oraz burmistrz Marek Dominiak, który życzył nauczycielom sukcesów dydaktycznych a uczniom jak najlepszych wyników w nauce.

Byłemu, wieloletniemu nauczycielowi i dyrektorowi Gimnazjum Publicznego w Bisztynku Mirosławowi Domżalskiemu wręczył nagrodę burmistrza (pieniężną) a ks. Markowi Sowińskiemu akt nadania kwalifikacji nauczyciela mianowanego. Dyrektor szkoły poinformowała, że stopień nauczyciela dyplomowanego uzyskała pani Malwina Warych. Akta nadania stopnia wręczył jej w wakacje kurator oświaty.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages