Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Radni udzielili absolutorium burmistrzowi Bisztynka

2018-06-28 07:33:03 (ost. akt: 2018-06-29 09:28:50)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Radni z Bisztynka jednogłośnie przyjęli uchwałę o udzieleniu absolutorium burmistrzowi Markowi Dominiakowi za wykonanie budżetu za 2017 rok. Był to najważniejszy punt obrad XL sesji Rady Miejskiej w Bisztynku.

Jednym z najważniejszych punktów wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Bisztynku było przyjęcie uchwały o udzieleniu absolutorium burmistrzowi Bisztynka Markowi Dominiakowi.

Zanim projekt uchwały został poddany pod głosowanie burmistrz złożył sprawozdanie z wykonania budżetu za 2017 rok wraz z informacją o stanie mienia komunalnego Gminy i Miasta Bisztynek, odczytano opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej w Olsztynie o sprawozdaniu z wykonania budżetu i opinię Komisji Rewizyjnej dotyczącą tej samej problematyki.

Obie wymienione opinie były pozytywne i radni jednogłośnie (obecnych było 12 radnych) przyjęli sprawozdanie burmistrza.

Następnie przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Wanda Tumicz odczytała wniosek komisji o udzielenie burmistrzowi absolutorium a skarbnik Elżbieta Banaszkiewicz pozytywną opinię RIO w sprawie wniosku komisji. Ostatecznie radni jednogłośnie przyjęli uchwałę o udzieleniu burmistrzowi Markowi Dominiakowi absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.

Po przyjęciu uchwały burmistrz otrzymał kwiaty i gratulacje od przedstawicieli urzędu, radnych, oraz sołtysów i przewodniczących rad osiedlowych.

Sesja rozpoczęła się od wręczenia naszemu redakcyjnemu koledze Andrzejowi Grabowskiemu listu gratulacyjnego i pamiątkowej statuetki za 15 lat prowadzenia prywatnego portalu informacyjnego "Bisztynek - zapomniane miasteczko na Warmii".

Podczas XL sesji radni wysłuchali i przyjęli ocenę stanu bezpieczeństwa sanitarnego, ocenę stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz ocenę stanu ochrony przeciwpożarowej. Przyjęli też roczne sprawozdanie z wykonania planu finansowego samorządowych instytucji kultury za 2017 rok.

W swych wystąpieniach burmistrz podkreślał, że sytuacja budżetu gminy nie jest łatwa i stąd konieczne było zrezygnowanie z niektórych inwestycji, czy zakupów. Dziękował skarbnik Elżbiecie Banaszkiewicz za pilnowanie wskaźników przewidzianych prawem o finansach publicznych.

- Gdybym mógł swobodnie decydować o wydatkach to pewnie z finansami gminy już by było bardzo źle - żartował. - Chciałbym bardzo wykonać więcej inwestycji i rzeczy koniecznych lecz niestety nas na to nie stać - mówił.

Dziękował też radnym i sołtysom oraz przewodniczącym rad osiedlowych za dobrą, choć czasem trudną współpracę.

Informacja o wykonaniu budżetu gminy Bisztynek za 2017 rok.

andCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages