Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Kolorowe Dni Rodziny 2018

2018-06-24 08:40:00 (ost. akt: 2018-06-24 08:44:33)
Drużyna ZGKiM w Bisztynku zwyciężyła w rodzinnym turnieju o Puchar Burmistrza.

Drużyna ZGKiM w Bisztynku zwyciężyła w rodzinnym turnieju o Puchar Burmistrza.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Zwycięstwem drużyny z ZGKiM w Bisztynku zakończył się turniej zorganizowany w ramach Dni Rodziny 2018 w Bisztynku. Uczestnicy pikniku opuszczali stadion w wyjątkowo kolorowych ubraniach i z kolorowymi twarzami i fryzurami. Były to efekty rozpylania kolorowych proszków co wzbudziło śmiech i radość. O to chodziło organizatorom.

Na stadionie miejskim w Bisztynku odbyły się Dni Rodziny 2018. Głównym elementem tego święta był turniej zakładów pracy o Puchar Burmistrza Bisztynka.

Drużyny składały się z pracowników oraz członków ich rodzin. W każdej z nich musiało być dziecko. Dozwolone było włączenie w skład drużyny przyjaciół i znajomych.

W rywalizacji wzięło udział sześć ekip: Dom Pomocy Społecznej, Przedszkole Samorządowe, Szkoła Podstawowa, Urząd Miejski, Urząd Pocztowy i Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Ostatnia z wymienionych drużyn startowała w koszulkach z napisem: "Wasz wysiłek doceniamy, ale to my dzisiaj wygramy". Hasło nie było na wyrost, bo rzeczywiście drużyna ZGKiM wygrała.

Oto ostateczna klasyfikacja:
1. Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej,
2. Szkoła Podstawowa,
3. Dom Pomocy Społecznej,
4. Urząd Pocztowy w Bisztynku,
5. Urząd Miejski w Bisztynku,
6. Przedszkole Samorządowe.


Wśród konkurencji było przeciąganie liny, slalom z zasłoniętymi oczami, bieg ze szklanką wody, bieg z paletką od badmintona na której ułożono cukierki (nie mogły spaść) i wyścig na skrzynkach do napojów. Jedną z trudniejszych okazała się konkurencja kulinarna w której startować mogli tylko mężczyźni i dzieci. Należało ułożyć przepis na zupę pomidorową z przygotowanych kartek z opisem czynności. Niektórzy dodawali śmietanę już na początku inni nie wiedzieli kiedy wrzuca się warzywa do garnka lub zbiera szumowiny.

Podsumowaniem rywalizacji było wręczenie pucharów każdej drużynie. Ten najokazalszy trafił oczywiście w ręce zwycięzców.

Do dyspozycji uczestników pikniku były dmuchane zjeżdżalnie i baseny, stoiska z loteriami fantowymi, stoiska rękodzielnicze i cieszące się dużym powodzeniem stoisko, gdzie Mirosław Krzyśków rysował karykatury. Stowarzyszenie Strowangen zorganizowało dla dzieci poszukiwanie skarbów za pomocą wykrywaczy metali.

Można było posilić się ciastami, lodami, goframi i watą cukrową przygotowywaną przez siostrę Arkadię - dyrektor DPS w Bisztynku. Można było też pomalować włosy.

Po wręczeniu pucharów pracownice Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, czyli głównego organizatora Dni Rodziny, "odpaliły" kolorowe proszki ubarwiające twarze i ubrania uczestników pikniku.

Imprezę organizował MOPS w Bisztynku i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy współpracy z Ośrodkiem kultury i Aktywności Lokalnej.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages