środa, 23 września 2020. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Rozpoczęły się wakacje. Koniec roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku

2018-06-22 14:18:13 (ost. akt: 2018-06-22 20:08:16)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Uroczystym apelem, wręczeniem nagród i wyróżnień uczniom oraz podziękowań rodzicom zakończył się rok szkolny w szkole podstawowej w Bisztynku. Szkołę opuściło na zawsze 46 uczniów klas gimnazjalnych.

Podobnie jak w całym kraju, w Szkole Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku odbył się uroczysty apel kończący rok szkolny 2017/2018.

Był to dla tej szkoły rok dużych zmian. Nową dyrektor szkoły została Judyta Gos-Mączarska, w budynku rozpoczęto i przeprowadzono remont. W części pomieszczeń dawnej szkoły są teraz przedszkole i żłobek.

Apel rozpoczęła dyrektor szkoły. potem potoczył się według typowego scenariusza podobnych wydarzeń. Przypomniała o trudnych warunkach pracy w tym roku szkolnym z powodu remontu pomieszczeń.

Przypominał to także burmistrz Marek Dominiak obecny podczas apelu i dziękujący wszystkim za wytrwanie w warunkach ciągle działających wiertarek i innych głośno pracujących urządzeń.

Wzruszającym momentem była chwila, gdy dyrektor żegnała odchodzącego na emeryturę byłego, wieloletniego dyrektora Gimnazjum Publicznego w Bisztynku Mirosława Domżalskiego. Nie zdołał on opanować wzruszenia i łamiącym się głosem dziękował wszystkim, którzy przez lata z nim współpracowali. Uczniowie żegnali go owacją na stojąco.

Potem przyszedł czas na nagrody i wyróżnienia.

Nagrody burmistrza otrzymali m.in. Natalia Koślacz - uczennica z najwyższą średnią ocen oraz Patryk Głód - uczeń, który zdał egzamin z najwyższym w szkole wynikiem (91,2%).

Nagrody wręczyła także dyrektor oraz wyróżnieni zostali najlepsi uczniowie i sportowcy z poszczególnych klas.

Nową przewodniczącą samorządu szkolnego została Daria Maszaro. Zastąpiła Olę Mic. Sztandar Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Bisztynku trafił w młodsze ręce, czyli uczniów dotychczasowej klasy II gimnazjum. Klasy, kóra jest ostatnią klasą gimnazjalną w szkole..

W tym roku apel przebiegał nieco inaczej niż w latach poprzednich. Nie było bowiem absolwentów szkoły podstawowej. Edukację w Bisztynku zakończyło jedynie 46 uczniów dwóch klas wygaszanego gimnazjum. Do podstawówki "wróciła" natomiast klasa ósma i dopiero za rok szkołę opuszczą absolwenci ośmioletniej podstawówki.

Absolwenci gimnazjum złożyli specjalne ślubowanie na sztandar szkoły. Obiecali godnie reprezentować gimnazjum. Na koniec zaprezentowali się w krótkim programie artystycznym i podziękowali nauczycielom, pracownikom i osobom wspierającym szkołę wręczając im bukiety.


[fbpost]https://www.facebook.com/Bisztynek24/videos/1974562905898816/">


Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages