Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył kolejny rok akademicki

2018-06-22 06:22:24 (ost. akt: 2018-06-22 06:46:36)
Jednym z elementów zakończenia roku akademickiego UT w Bisztynku był występ grupy teatralnej.

Jednym z elementów zakończenia roku akademickiego UT w Bisztynku był występ grupy teatralnej.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bisztynku podsumowali kolejny rok działalności podczas spotkania jakie odbyło się 20 czerwca w ośrodku kultury w Bisztynku. To działalność bogata i bardzo różnorodna.

W sali ośrodka kultury w Bisztynku spotkali się studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bisztynka by podsumować kolejny rok swej działalności.

Ta działalność jest niezwykle bogata. W ramach UTW działają sekcje: kulinarna - prowadzona przez Teresę Szyło, językowa - nauki języka angielskiego prowadzona przez Irenę Kiliszewską, krajoznawczo-rowerowo-sportowa - prowadzona przez Mariannę Domżalską, teatralna - prowadzona przez Krystynę Kosmalę.

W ramach poszczególnych sekcji UTW studenci przygotowują poczęstunki na różne okazje (np. Wigilia Miejska), biorą udział w wycieczkach rowerowych i zajęciach aerobiku, wystawiają sztuki teatralne i formy kabaretowe.

Nie brakuje też spotkań, wykładów i zajęć praktycznych oraz rekreacyjnych. W roku akademickim 2017/2018 studenci dwukrotnie brali udział w warsztatach odnawiania mebli, wysłuchali wykładu lekarki Grażyny Podsiadło "Jak dbać o zdrowie, dobrze się odżywiać", wykładu Andrzeja Grabowskiego o historii Warmii, socjoterapeutki Anny Jankiewicz na temat "Bliżej siebie - bliżej ludzi".

Wyjeżdżali do olsztyńskiej filharmonii, arboretum w Kudypach, Gietrzwałdu, rodzinnego muzeum Hubertówka, zainicjowali akcję "Czyścimy szafy" polegającą na sprzedaży, wymianie czy oddaniu ubrań. Były wyjazdy do Gdyni na musical "Notre Dame de Paris", na Termy Warmińskie. Studenci uczestniczyli w wernisażach organizowanych w ośrodku kultury oraz innych imprezach kulturalnych.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bisztynku liczy 41 studentów. Podczas uroczystego zakończenia roku akademickiego 2017/18 otrzymali dyplomy i odegrali oraz oglądali kabaretowe scenki z życia seniora.

Później były rozmowy, zabawa i biesiada. Atmosferę spotkania wzbogacał Marek Grzmiączka z Lidzbarka Warmińskiego świetnie grający na gitarze.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijPolub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages