Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku

2018-05-15 13:21:49 (ost. akt: 2018-05-15 13:23:26)

Autor zdjęcia: Marzena Magdziarz

11 maja 2018 roku w naszej placówce miało miejsce bardzo istotne wydarzenie, wokół którego tworzymy tradycję i historię szkoły. Tego dnia uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona, czyli Ziemi Warmińskiej. Szkoła nasza imię to nosi od 1 września 2012 roku.

Podczas uroczystości przedstawiono zebranej w sali gimnastycznej społeczności szkolnej, rodzicom oraz przybyłym gościom interesujący i bardzo bogaty program artystyczny połączony z prezentacją multimedialną obrazującą historię naszej placówki.

Spotkanie było także dobrym momentem do wręczenia przez Dyrektor Judytę Gos- Mączarską nagród i dyplomów uznania uczniom, którzy zajęli najwyższe lokaty w konkursach: sportowym, plastycznych, historycznym, recytatorskim, fotograficznym, literackim- oczywiście związanymi tematycznie z Warmią, a odbywającymi się w ciągu ostatnich tygodni. Nagrodzone prace zostały wyeksponowane na wystawach umieszczonych w sali gimnastycznej i na korytarzach szkolnych.

Podczas uroczystości mieliśmy okazję wysłuchać występu zespołu ludowego „Kalina” działającego przy bisztyneckim OKiAL-u, który w swoich utworach ukazał nam piękno warmińskiego folkloru. Niezwykle żywiołowe piosenki bardzo przypadły wszystkim do gustu, a niejednej osobie „nogi aż same rwały się do tańca”.

Swoimi wokalnymi talentami chwaliły się także nasze uczennice. Zuzia Mic i Ola Maleszewska zaśpiewały piosenkę „Mała ojczyzna”, a ich starsze koleżanki: Paulina Machnacz, Magdalena Żyła, Ola Mic, Julia Kaczyńska i Wiktoria Budnik zaprezentowały nam utwory „Jest takie miejsce” i „Kocham Cię Warmio”.

W trakcie apelu wysłuchaliśmy także laureatów „II Konkursu Poezji Warmińskiej”, który odbył się 9 maja. Wiersze recytowali: Kornelia Capłap i Remigiusz Zając.

Widzowie mogli również zobaczyć ciekawe przedstawienie, podczas którego aktorzy pokazali nam kilka scenek obrazujących życie dawnej warmińskiej rodziny. Przy okazji mogliśmy usłyszeć zapomnianą już gwarę warmińską.

Imprezę zakończył przygotowany przez rodziców i panie kucharki poczęstunek. Były pyszne ciasta i typowe dla naszego regionu potrawy: kartoflak warmiński i dzyndzałki, czyli pierogi.

Dodatkową atrakcją Dni Patrona były wyeksponowane na wystawie kroniki szkolne, które bardzo chętnie oglądali uczniowie. Szukali w nich informacji nie tylko o sobie, ale również o własnych rodzicach, kuzynach, a nawet dziadkach.

Z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji naszego święta oraz sponsorom:
- Adrianowi Porydzajowi, Prezesowi Zakładu Kompleksowego Przerobu Odpadów Komunalnych „Sękity” Sółka z O.O.,
- Janowi Jaciw, Prezesowi Spółki „Pauzy”,
- Ewie i Włodzimierzowi Jaworskim,
- Bankowi Spółdzielczemu w Reszlu,
- Monice Waśniewskiej,
- Katarzynie i Dariuszowi Oniszko,
- Ośrodkowi Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku.

Dyrekcja, pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku

Marzena MagdziarzCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Kolejowa7

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages