środa, 28 października 2020. Imieniny Narcyza, Serafina, Wioletty

Koncert Jana Wojdaka

2018-04-05 09:46:15 (ost. akt: 2018-04-05 09:54:46)

Autor zdjęcia: Organizatorzy

Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku zaprasza 22 kwietnia (niedziela) o g. 17 na koncert lidera zespołu Wawele - Jana Wojdaka.

W 1972 roku, mistrz melodyki Jan Wojdak stanął na czele zespołu WAWELE, dokonując pierwszych profesjonalnych nagrań dla warszawskiego Studia „Rytm” Witolda Pogranicznego. W tej historycznej sesji zarejestrowano trzy piosenki : „Mleczarz”, „Kup mi księżyc” i „Ballada o trzech kotach” z tekstami Ewy Lipskiej, Tadeusza Śliwiaka i muzyką Jana Wojdaka.

Po tych nagraniach talent kompozytorski Jana Wojdaka dostrzegły także inne rozgłośnie radiowe, telewizja i wykonawcy zagraniczni. Dość powiedzieć, że przeboje lidera WAWELI znalazły się w repertuarze m.in. takich wykonawców, jak Jana Kocianova, Jiri Korn, Jerzy Połomski, Krystyna Giżowska, Andrzej Dąbrowski.

Prestiżowa nagroda Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu to, „Biały latawiec”, „Nie szkoda róż”, „Zostań z nami melodio”.

Każdy przyzna, że piosenki te wytrzymały próbę czasu i dziś, na jakże innym rynku muzycznym nie boją się konkurencji. WAWELE zajmują też poczesne miejsce w specjalistycznych wydawnictwach książkowych, encyklopediach muzycznych i leksykonach.

Ponadto w 2002 roku Jan Wojdak otrzymał kilka nagród. Rada Miasta Krakowa przyznała prestiżowy Medal Kraków 2000 Zespołowi za dotychczasową działalność twórczą i koncertową oraz za osiągnięcia w dziedzinie kultury.Jan Wojdak za działalność koncertową na rzecz dzieci a także twórczość im poświęconą, decyzją Międzynarodowej Kapituły został Kawalerem Orderu Uśmiechu.

Decyzją Prezydenta RP Jan Wojdak uhonorowany został Złotym Krzyżem Zasługi, a odznaczenie to wręczono na specjalnej uroczystości w Pałacu Prezydenckim.

W 2008 roku Zespół Wawele obchodził Jubileusz 35-lecia. Podczas Koncertu Jubileuszowego, który odbył się 24 listopada 2008 r w Filharmonii Krakowskiej – Jan Wojdak otrzymał od Prezydenta Miasta Krakowa Profesora Jacka Majchrowskiego order „Honoris Gratia”.

Jan Wojdak zagra i zaśpiewa w Bisztynku 22 kwietnia o g. 17. Bilety w cenie 25 złotych już do nabycia w Ośrodku Kultury i Aktywności lokalnej.

Organizatorzy

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages