Czwartek, 23 stycznia 2020. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Obchody Miesiąca Języka Ojczystego w SP Bisztynek

2018-03-27 07:26:51 (ost. akt: 2018-03-27 07:33:58)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Z okazji obchodów Miesiąca Języka Ojczystego w naszej szkole odbyły się różne akcje i konkursy, które miały zwrócić uwagę na piękno i różnorodność naszego języka oraz potrzebę jego poprawnego stosowania w mowie i piśmie.

I tak 2 marca uczniowie klas IV-VII włączyli się do akcji pod hasłem „Popraw błędy językowe”. Zadania przygotowane zostały w postaci QR kodów i rozmieszczone w różnych miejscach szkoły. Komunikat zawierał (oprócz zagadki) informację, gdzie szukać kolejnego pytania. Zwycięzcy otrzymali certyfikaty i dyplomy.

Podczas przerw usłyszeć mogliśmy piosenki, których tematem jest język polski, np. „Oddech szczura” Maanamu, z całym bogactwem głosek szeleszczących, ”Język polski” w wykonaniu członków kabaretu Łowcy.B, czy też wiersze poetów polskich. Powyższe akcje przygotowała Jolanta Szymonowicz.

6 marca starsi uczniowie wzięli udział w multimedialnym konkursie wiedzy o języku polskim „Mistrz Języka Ojczystego”, przygotowanym przez Agnieszkę Gogalińską. Wytypowane przez nauczycieli języka polskiego zespoły klasowe odpowiadały na pytania dotyczące największych dzieł literatury polskiej, najbardziej znanych twórców naszej literatury oraz znajomości podstawowych zagadnień dotyczących gramatyki i reguł językowych.

Zwycięzcami okazał się zespół klasy III a w składzie: Patrycja Marczak i Emilia Tabaka. Drugie miejsce zajęła klasa III b, którą reprezentowali Dagmara Zmitrowicz i Patryk Głód, natomiast trzecie miejsce zajęła klasa II a w składzie: Aleksandra Gach i Daria Rudzka. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i drobne upominki.

7 marca w bibliotece szkolnej odbył się konkurs wiedzy „Przysłowie prawdę Ci powie”. Uczniowie wypełniali test, musieli dokończyć przysłowia oraz rozwiązywali krzyżówkę. W konkursie brali udział reprezentanci poszczególnych zespołów klasowych. Wyniki konkursu wyglądają następująco:

Klasy IV-VII
1. miejsce Julia Gołtwienko z klasy 6a- 38 punktów (najwięcej w szkole),
2. miejsce Nikola Walczak z klasy 5 b- 36 punktów,
3. miejsce Zuzanna Mic z klasy 5a- 34 punkty.

Klasy gimnazjalne
1. miejsce Patrycja Marczak z klasy 3a- 37 punktów,
2. miejsce- Dagmara Zmitrowicz z klasy 3b- 36 punktów,
3. miejsce Emilia Tabaka z klasy 3a- 36 punktów.

Jolanta Szymonowicz
Marzena Magdziarz


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Kolejowa7

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages