Wtorek, 12 listopada 2019. Imieniny Konrada, Renaty, Witolda

Młodzi rolnicy wystartowali w Olimpiadzie Wiedzy Rolniczej

2018-03-22 13:05:55 (ost. akt: 2018-03-22 13:24:11)
Po prawej: Sylwester Czyszek, który zwyciężył w eliminacjach powiatowych Olimpiady Wiedzy Rolniczej, Ochrony Środowiska i BHP w Rolnictwie.

Po prawej: Sylwester Czyszek, który zwyciężył w eliminacjach powiatowych Olimpiady Wiedzy Rolniczej, Ochrony Środowiska i BHP w Rolnictwie.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Dziesięcioro młodych rolników wzięło dziś udział w powiatowych eliminacjach Olimpiady Wiedzy rolniczej, Ochrony Środowiska i BHP w Rolnictwie. Eliminacje przeprowadzono w Bisztynku. Trzech z nich pojedzie na eliminacje wojewódzkie do Olsztyna.

Olimpiadę organizuje Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie we współpracy z Warmińsko-Mazurską Izbą Rolniczą. W rywalizacji mogą brać udział młodzi rolnicy w wieku 18 - 35 lat.

Podczas dzisiejszych (22 marca) eliminacji powiatowych ich uczestnicy musieli odpowiedzieć na 25 pytań testowych a w tym m.in: "Co jest charakterystycznym objawem rui u owiec?", "Która rasa ojcowska trzody chlewnej przydatna jest do krzyżowania towarowego?" lub "Za pomocą czego wykonuje się poziomowanie podłużne zawieszonych pługów?"

Pytania obejmowały zarówno wiedzę o uprawach jak i hodowli różnych zwierząt oraz te z zakresu BHP, ochrony środowiska a także ekonomii, która jest niezorerwalnie związana z prowadzeniem działalności rolniczej.

Testy sprawdzało jury w składzie: Wojciech Staniszewski (przewodniczący) i Anna Zabłocka - oboje z WMODR - Biuro Powiatowe w Bartoszycach oraz Agnieszka Kobryń - szefowa powiatowej rady WMIR w Bartoszycach.

Po podliczeniu wyników okazało się, że w eliminacjach wojewódzkich, które zostaną przeprowadzone 25 czerwca 2018 r. w Olsztynie wezmą udział:

1. Sylwester Czyszek z Wozławek
2. Andrzej Lodziński z Wozławek
3. Marcin Moskalik z Unikowa

Wszystkich uczestników olimpiady nagrodzono upominkami a laureaci eliminacji powiatowych otrzymali nagrody ufundowane przez WMIR.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages