środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów pobiła rekord w Bisztynku

2018-01-14 22:00:00 (ost. akt: 2018-01-15 12:53:13)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Zakończył się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bisztynku. Wolonatriusze-harcerze zbierali datki na ulicach. Były koncerty, występy i licytacje. Już wiadomo, że Orkiestra w Bisztynku pobiła rekord. Po podliczeniu okazało się, ze zebrano 12 319 zł i 38 groszy a wolontariusze zbierać będę datki jeszcze jutro.

Kwesta na ulicach Bisztynka rozpoczęła się o godz. 9. Na ulice wyszli tym razem wolontariusze, którzy są zuchami i harcerzami z miejscowych drużyn ZHP.
W sztabie WOŚP mieszczącym się w ośrodku kultury mieli zapewnione ciepłe napoje i posiłki.

Od godz. 10 amatorskie drużyny siatkarskie grały dla WOŚP w sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Bisztynku. Ostatecznie zwyciężyła drużyna OSP Bisztynek pokonując w meczu finałowym Nową Wieś Reszelską 2:0.W ośrodku kultury w tym samym czasie trwało szkolenie-instruktaż z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy i używania defibrylatora AED. Prowadzili go ratownicy medyczni ze szpitala w Bartoszycach a potem rozpoczął się wielki finał.

Na początku zaprezentowały się grupy taneczne dzieci ze szkoły w Sątopach oraz uczestniczące w zajęciach tanecznych w OKiAL w Bisztynku. Później wystąpił zespól ludowy Kalina oraz solo - Jerzy Bachar.

Na scenie pojawiła się bartoszycka grupa ROCK MACHINE i coverami znanych przebojów doskonale bawiła publiczność.Dla Orkiestry wykąpały się bisztyneckie morsy w basenie strażackim usytuowanym przy budynku ośrodka kultury. Było ciasno, ale bardzo wesoło.Tu zaczęły się pierwsze licytacje. Licytacje trwały też po koncercie ROCK MACHINE. Ogółem, za wszystkie rzeczy przeznaczone do licytacji sztab WOŚP w Bisztynku zebrał 5 100 złotych.

Za klaps z filmu "Pokot" Agnieszki Holland z jej autografem oraz autografem Wiktora Zborowskiego padła rekordowa cena - 1000 złotych. Grafikę przedstawiającą starą remizę w Bisztynku zakupiono za 750 złotych, jednak z koszulek WOŚP została kupiona za 600 złotych, voucher na uczestnictwo w zawodach driftingowych i przejazd z Mistrzynią Europy w tej dyscyplinie zapłacono również 600 złotych.

Sukcesem zakończyła się też sprzedaż poduszek i pierników wykonanych przez uczniów szkoły w Sątoppach i ich rodziców. Tylko z tej sprzedaży uzyskano kwotę 1573 zł 60 gr i jest to kwota dwukrotnie wyższa niż w ubiegłym roku z podobnego przedsięwzięcia.

Po podliczeniu datków i kwot z licytacji, okazało się, że WOŚP w Bisztynku wczoraj zebrała 12 319 zł 38 gr i jest to kwota rekordowa (W roku 2017 było to: 10.342 zł 89 gr).

O g. 20 zaświeciło "Światełko do nieba" w postaci fajerwerków oraz pokazu tańca z ogniem. Był to debiut najmłodszej grupy "ogniarzy" oraz występy części grupy Magma oraz ich instruktora Karola Lenarta, który dał solowy popis oraz walczył z Bartłomiejem Gabrysiakiem.

W imieniu szefowej sztabu WOŚP w Bisztynku Joanny Drozdowskiej składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu WOŚP. Graliśmy dla szczytnego celu, czyli "wyrównania szans w leczeniu noworodków". Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, darczyńcom, zespołom, artystom i wolontariuszom.

Zobaczcie zdjęcia z 26. Finału WOŚP w Bisztynku.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages