Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Gmina Bisztynek otrzyma dofinansowanie na adaptację Bramy Lidzbarskiej

2018-01-10 12:02:13 (ost. akt: 2018-01-10 12:16:08)
Wizualizacja wyglądu otoczenia Bramy Lidzbarskiej w Bisztynku po rewitalizacji.

Wizualizacja wyglądu otoczenia Bramy Lidzbarskiej w Bisztynku po rewitalizacji.

Autor zdjęcia: Urząd Miejski w Bisztynku.

Jeszcze w 2018 roku zostaną wykonane prace budowlane związane z projektem rewitalizacji Bramy Lidzbarskiej i jej otoczenia w Bisztynku. Burmistrz Marek Dominiak 29 grudnia podpisał z marszałkiem Gustawem Brzezinem umowę o dofinansowaniu tej inwestycji wartej ponad 2 miliony złotych.

29 grudnia 2017 roku burmistrz Bisztynka Marek Dominiak podpisał umowę z marszałkiem województwa warmińsko - mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem na dofinansowanie projektu pn. "Młodzieżowy Klub Integracji Społecznej – adaptacja Bramy Lidzbarskiej wraz zagospodarowaniem otoczenia" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020.

Dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 1 485 462,42 zł. Całkowita wartość projektu oszacowana jest na 2 111 095,06 zł.

Przypomnijmy, że od roku 2015 trwały prace w zakresie przygotowania Lokalnego Programu Rewitalizacji, w którym znalazły się zadania inwestycyjne rekomendowane przez 14 miejscowości należących do Sieci Cittaslow.
Miasta Cittaslow zyskały tym samym możliwość pozyskania środków unijnych w trybie pozakonkursowym.

Wszystkie zaplanowane w ramach lokalnego programu zadania łączy kompleksowa rewitalizacja miast tak, aby zachowując swój unikalny charakter i walory, mogły jednocześnie oferować mieszkańcom lepsze warunki życia.

Gmina Bisztynek w Lokalnym Programie Rewitalizacji ma zaplanowane dwa zadania inwestycyjne: „Poprawa dostępności usług społecznych- modernizacja i adaptacja istniejącego obiektu w celu nadania nowej funkcji społecznej”, który zakłada przekształcenie budynku Przedszkola Samorządowego dla potrzeb Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej” (wniosek o dofinansowanie projektu został złożony w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko- Mazurskiego 29 grudnia 2017 roku) oraz „Młodzieżowy Klub Integracji Społecznej – adaptacja Bramy Lidzbarskiej wraz zagospodarowaniem otoczenia”, na który podpisano umowę na przyznanie dofinansowania w ramach RPO 2014-2020.

Lokalny Program Rewitalizacji przewiduje również projekt rezerwowy pn. „Utworzenie Klubu Integracji Społecznej - adaptacja zabudowy wraz z wyposażeniem”, który zakłada modernizację i adaptację istniejącego obiektu kościoła ewangelickiego do pełnienia nowej funkcji społecznej.

Prace budowlane związane z adaptacją Bramy Lidzbarskiej oraz zagospodarowaniem terenu zostaną zrealizowane w 2018 roku, po wyłonieniu wykonawcy, zgodnie z procedurami wskazanymi w prawie zamówień publicznych.

W wyniku realizacji projektu powstaną pomieszczenia przeznaczone między innymi na kawiarnię młodzieżową, pracownię Młodzieżowego Klubu Integracji Społecznej, wc i pomieszczenie gospodarcze, z których korzystać będzie Młodzieżowy Klub Integracji Społecznej oraz zagospodarowany zostanie teren wokół bramy będący przestrzenią rekreacyjną mieszkańców gminy oraz turystów.

JK/UM w Bisztynku
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Roki #2414842 | 94.254.*.* 10 sty 2018 19:19

  W Bisztynku powinien powstac basen kazdy bylby zadowolony

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages