Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Premiera widowiska "Dajmy się zaskoczyć miłości" zakończona owacją na stojąco

2017-12-17 07:51:32 (ost. akt: 2017-12-17 08:30:11)
Finał spektaklu "Dajmy się zaskoczyć miłości".

Finał spektaklu "Dajmy się zaskoczyć miłości".

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Widzowie zapełnili salę widowiskową ośrodka kultury w Bisztynku do ostatniego miejsca aby zobaczyć premierowy spektakl według utworów Agnieszki Osieckiej "Dajmy się zaskoczyć miłości" zrealizowany Uniwersytet Trzeciego Wieku. Aktorom, wokalistom i tancerzom nie pozwolono zejść ze sceny bez bisu.

"Dajmy się zaskoczyć miłości” to spektakl, widowisko słowno-muzyczne, które powstało w wyniku działań projektowych, na które dofinansowanie z Lokalnej Grupy Działania "Warmiński Zakątek" otrzymał Uniwersytet Trzeciego Wieku, działający przy Bibliotece Publicznej w Bisztynku.

Aktorzy-amatorzy, pod okiem Krystyny Kosmali (reżyseria), Nataszy Majewskiej-Ciążyńskiej (oprawa muzyczna) i Marka Kuśmirka (choreografia) przygotowywali widowisko przez kilka miesięcy.

Powstała niesamowita, wzruszająca i czasem rozśmieszająca historia, opowieść o miłości, która może nas zaskoczyć w każdym wieku.

Premiera odbyła się 16 grudnia w sali widowiskowej Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku. Z całą pewnością na jednym przedstawieniu się nie skończy.

Dlaczego do budowy spektaklu wybrano utwory Agnieszki Osieckiej? Między innymi dlatego, że mija właśnie 20 rocznica jej śmierci, a jej utwory opowiadają bardzo często o miłości.

Widzowie na scenie zobaczyli: Irenę Mączarską w roli Agnieszki, Patryka Wasyliszyna w roli Jeremiego, Teresę Kolasę jako barmankę, Jadwigę Lenart jako szatniarza, Bożenę Dąbrowską jako kelnerkę oraz klientów Kawiarenki Sułtan: Teresę Krawiecką, Krystynę Giełżecką. Danutę Zwierzchlewską, Iwonę Brzostek, Halinę Symanowicz, Janinę Pietras, Annę Stawkowską, Stanisława Mądrzejewskiego i Marka Kuśmirka.

Jak to w kawiarence z lat 60-tych XX wieku była w niej też muzyka na żywo. Utwory Agnieszki Osieckiej śpiewali Beata Sobczyk i Patryk Wasyliszyn a finałowy utwór "dajmy się zaskoczyć miłości" śpiewali wszyscy aktorzy.

Publiczność nie pozwoliła im zejść ze sceny bez bisu i nagrodziła grę aktorską, śpiew i taniec owacją na stojąco.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl






Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages