Poniedziałek, 20 stycznia 2020. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Zdjęcia fotodzieciaków z Księżna zaprezentowano w Bisztynku

2017-12-09 10:27:11 (ost. akt: 2017-12-09 10:47:36)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Fotografie dzieci z Księżna trafiły na wystawę w Bisztynku. Wystawa wzbudziła duże zainteresowanie a autorzy zdjęć byli wyraźnie przejęci nagłym wzrostem ich popularności.

Zobacz także: Księżnieńskie Fotodzieciaki pokazały swoje zdjęcia Księżnieńskie Fotodzieciaki pokazały swoje zdjęcia Pięcioro dzieci z Księżna wystawiło dziś w świetlicy swoje fotografie wykonane we wsi lub jej okolicach. Księżnieńskie Fotodzieciaki zachwyciły publiczność...
Wystawa autorstwa dzieci i młodzieży z Księżna została wczoraj wieczorem (8 grudnia) zaprezentowana w ośrodku kultury w Bisztynku.

To efekt prawie dwóch lat pracy Tomasza Siedlanowskiego i fotodzieciaków z tej wsi.

- Były to początkowo warsztaty z podstaw fotografii. Gdy je rozpoczynaliśmy nie mieliśmy nawet aparatów fotograficznych, poza naszymi prywatnymi. Dzięki znajomym z Facebooka udało się je zdobyć. Podarowano nam też laptopy, które posłużyły do obróbki zdjęć - opowiadał Tomasz Siedlanowski.

- Proszę zwrócić uwagę, że autorami są dzieci i młodzież, które w tych krajobrazach i otoczeniu wyrośli. Tym trudniej jest w takiej sytuacji zauważyć wyjątkowość otoczenia i jego piękno. Ich zdjęcia pokazują, że ta sztuka się im udała - mówił Tomasz Siedlanowski.

Cytował przy tym wypowiedź jednego z profesorów UWM w Olsztynie, który widząc efekty pracy dzieci z Księżna życzył sobie, aby jego studenci właśnie takie zdjęcia przedstawiali mu do oceny.

Na wystawie zaprezentowano zdjęcia, które wykonali: Marcelina Zając (lat 10, nieobecna z powodu choroby), Wiktoria Krupa (lat 12), Martyna Zając (lat 14), Jakub Olszewski (lat 10) i Kacper Zera (lat 10).

Młodych fotografów witała dyrektor OKiAL Wioletta Jaskólska. Otrzymali od niej drobne upominki. Wyraźnie przejętych dużą liczbą publiczności autorów oklaskiwano i życzono im trwania w fotograficznej pasji.

Wystawę można oglądać codziennie w godzinach pracy ośrodka kultury.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Matematyk #2394591 | 83.9.*.* 9 gru 2017 19:58

  Strasznie duże zainteresowanie!!!!! Połowa to pracownicy i ,,władcy,, druga połowa to wykonawcy zdjęć. Policz

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages