środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Mikołajkowe spotkanie podopiecznych domów opieki i domów pomocy społecznej

2017-12-07 12:28:08 (ost. akt: 2017-12-07 12:51:19)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Mieszkańcy siedmiu domów opieki i pomocy społecznej bawili się dziś w sali ośrodka kultury w Bisztynku na spotkaniu mikołajkowym.

Korzystając z gościny Ośrodka Kultury i Aktywności lokalnej w Bisztynku pracownice i podopieczne Domu Pomocy Społecznej w Bisztynku zorganizowały mikołajkowe spotkanie pod hasłem "Tajemniczy Mikołaj" i zaprosiły na nie podopiecznych z innych, podobnych domów.

We wspólnej zabawie uczestniczyli mieszkańcy takich placówek z Barczewa, Lidzbarka Warmińskiego, Jezioran, Bartoszyc, Kamińska i Szczurkowa oraz Bisztynka.

Gości witała dyrektor DPS w Bisztynku siostra Małgorzata Napiórkowska. Poza podopiecznymi witała gości specjalnych, czyli starostę bartoszyckiego Wojciecha Prokockiego, burmistrza Bisztynka Marka Dominiaka, proboszcza z Bisztynka ks. kan. Janusza Rybczyńskiego, kierownik MOPS w Bisztynku Lidię Tomasik, dyrektor PCPR w Bartoszycach Brygidę Adamajtis.

Zabawę taneczną przeplataną konkursami prowadziła Edyta Danilczuk z DPS w Bisztynku. Uczestnicy konkursów otrzymywali nagrody i certyfikaty pomocników św. Mikołaja.

[fbpost]https://www.facebook.com/Bisztynek24/videos/vb.140449072643551/1745737998781309/?type=2&theater">

- To kolejna okazja do integracji osób starszych, niepełnosprawnych i samotnych. Spotykamy się przy różnych okazjach w zaprzyjaźnionych domach. Teraz przyszedł czas na Bisztynek - mówiła siostra Małgorzata Napiórkowska.

- Sama jedna nic bym nie zrobiła. To zasługa naszych mieszkanek i pracownic - odpowiedziała, gdy zapytaliśmy o trud organizacji takiego spotkania. Siostra dyrektor dziękowała OKiAL za możliwość zorganizowania zabawy.

Sądząc po uśmiechach na twarzach uczestników zabawa była udana.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages