Sątopy. Szkolny bieg przełajowy z okazji Święta Niepodległości

2017-11-18 15:13:29(ost. akt: 2017-11-18 15:29:15)

Autor zdjęcia: Agnieszka Koziatek

Na dystansach 500 i 1000 metrów pobiegli na przełaj uczniowie szkoły w Sątopach dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości.
W Szkole Podstawowej w Sątopach, 14 listopada zostały zorganizowane biegi przełajowe z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Wtorkowy poranek w Sątopach niestety nie zachęcał do biegania: pochmurno, przenikliwe zimno, mocno wiejący wiatr, do tego zaczął padać deszcz.

Organizatorzy mieli dylemat, czy nie przenieść zawodów na inny termin. Na szczęście około godziny 10 wyszło słońce i od razu od razu w uczestników wstąpiły nowe siły witalne i chęć do biegania.

Słońce sprawiło, że humor wszystkim dopisywał. Po krótkim otwarciu, rozpoczęła się sportowa rywalizacja.

Jako pierwsi, biegli uczniowie w wieku 5 - 9 lat na dystansie ok. 500 m. Był to tzw. "Złoty Bieg". Do mety dobiegło 28 zawodników. Najmłodszym biegaczem był 5 letni Jakub Zapała, który zajął 15 miejsce. Zwycięzcą "Złotego Biegu" został Fabian Grabowski uczeń klasy II. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Maria Wiłkojć uczennica klasy III.

Następnym dystansem biegowym, był bieg dla klas IV – VII na dystansie 1000 m, czyli "Bieg Główny". Zdecydowanym zwycięzcą został Jakub Niedzielski uczeń klasy VII. Pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt zajęła Sandra Koziej z klasy V.

Bohaterem "Biegu Głównego" został zawodnik, który zajął 37 miejsce Rafał Antosik uczeń klasy IV, któremu została przyznana nagroda fair play.

Wszystkich uczestników biegu wspierali kibice: rodzice, dziadkowie, pracownicy szkoły i uczniowie. Głośny doping na finiszu, na pewno pomagał w dotarciu do mety.

Każdy uczestnik biegu otrzymał butelkę wody, którą kupiła Rada Rodziców.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy ukończenia biegu. W taki oto aktywny sposób, społeczność Szkoły Podstawowej w Sątopach świętowała 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.