Poniedziałek, 25 maja 2020. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Bisztynek. Przekonali się, że "Śniadanie daje moc"

2017-11-15 06:01:25 (ost. akt: 2017-11-15 06:07:16)

Autor zdjęcia: Justyna Mądrzejewska

Wychowawcy z dziećmi z klas I-III szkoły w Bisztynku przygotowali wspólne, zdrowe śniadanie. Były kanapki, szaszłyki owocowe, soki, twarożki, serki, płatki, koktajle. Wszystko to aby promować zdrowe żywienie w ramach akcji "Śniadanie daje moc".

8 listopada 2017r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Śniadanie Daje Moc”.

Przedsięwzięcie miało na celu propagowanie wiedzy o zdrowym żywieniu oraz uświadomienie dzieciom jak ważne jest śniadanie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, a szczególnie dziecka w wieku szkolnym.

Zorganizowanie śniadania poprzedzały zajęcia na temat 12. zasad zdrowego żywienia, a także pogadanka na ten temat. Uczniowie wykonali również opaski na głowę z logo warzyw i owoców.

W tym dniu wychowawcy z uczniami zorganizowali w klasach wspólne śniadanie. Dzieci przygotowały zdrowe potrawy, które później przy estetycznie nakrytych stołach na szkolnej stołówce skonsumowały z apetytem.

Były kanapki, szaszłyki owocowe, soki, twarożki, serki, płatki, koktajle. Wszystko było pięknie przystrojone i udekorowane, gdyż dzieci wykazały się ogromną inwencją twórczą i zaangażowaniem. 

Dzięki udziałowi w akcji dzieci zdobyły wiedzę na temat zdrowego odżywiania, higieny przyrządzania i spożywania posiłków oraz estetyki dekorowania i nakrywania do stołu. Dodatkowym elementem wychowawczym była integracja i współdziałanie dzieci.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Justyna Mądrzejewska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages