Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Obchody Święta Niepodległości 2017 w Bisztynku

2017-11-11 13:47:47 (ost. akt: 2017-11-11 17:07:17)
Poczet flagowy stanowili strażacy OSP Troszkowo.

Poczet flagowy stanowili strażacy OSP Troszkowo.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Na maszt wciągnięto flagę państwową, przemaszerowano z pocztami sztandarowymi do ośrodka kultury a tam były występy o patriotycznym charakterze. Taki był scenariusz dzisiejszych obchodów Święta Niepodległości w Bisztynku.

W Bisztynku obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się o g. 10 przy Urzędzie Miejskim. Mieszkańcy, drużyny harcerskie i zuchowe, delegacje szkół i organizacji działających w gminie odśpiewały Hymn Narodowy w czasie wciągania flagi państwowej na maszt. Na kolejny maszt uroczyście wciągnięto także flagę samorządową. W poczcie flagowym wystąpili strażacy OSP Troszkowo. Dowódca uroczystości był Piotr Cierpicki - strażak OSP Troszkowo, komendant gminny ZG ZOSP w Bisztynku i jednocześnie strażak zawodowy z JRG w Bartoszycach.Po tej symbolicznej uroczystości wszyscy, z pocztami sztandarowymi szkół, OSP Bisztynek i Sątopy-Samulewo oraz Koła Łowieckiego Sójka i Hufca ZHP im. Szarych Szeregów w Bartoszycach przemaszerowali do Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej.

Tu wystąpił burmistrz Bisztynka Marek Dominiak. Mówił o barwach narodowych, szacunku do flagi państwowej, hymnu i godła. Wspomniał historię odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz daty ustanowienia symbolami narodowymi flagi, godła i Mazurka Dąbrowskiego.

Następnie, w części artystycznej wystąpił, z pieśniami patriotycznymi zespół Mozaika.Na scenie OKiAL wystąpili też uczniowie szkoły podstawowej w Bisztynku z przedstawieniem opartym na "panu Tadeuszu" Adama Mickiewicza. Premiera tego przedstawienia odbyła się 10 listopada w szkole, podczas akademii z okazji Święta Niepodległości.

Później na scenie pojawili się harcerze i zuchy. Warto przypomnieć, że dokładnie rok temu na tej samej scenie dokonano aktu powołania drużyny ZHP Invicta. Był to jednocześnie akt reaktywowania środowiska harcerskiego w mieście, po wielu latach nieobecności. Harcerze obchodzili zatem pierwszą rocznicę swej ponownej działalności w Bisztynku.Końcowym akordem uroczystości był ogromny tort w barwach narodowych, którym poczęstować mógł się każdy kto na uroczystości przybył. Harcerze zakończyli udział w uroczystościach tradycyjnym kręgiem harcerskim.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijPolub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages