Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Woda z wodociągu Sątopy-Samulewo nie nadaje się do picia

2017-09-13 10:49:27 (ost. akt: 2017-09-13 11:46:45)
Woda

Olsztyn - Woda - ilustracja o zdatnej wodzie do picia z kranu. Fot. Beata Szymańska / 1 sierpień 2014 /

Woda Olsztyn - Woda - ilustracja o zdatnej wodzie do picia z kranu. Fot. Beata Szymańska / 1 sierpień 2014 /

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Woda w kranach w pietnastu miejscowościach i osadach gminy Bisztynek nie nadaje się do spożycia przez ludzi. Taki komunikat opublikował bartoszycki Sanepid. Mieszkańcy będą otrzymywali wodę w 5-litrowych butelkach.

Zobacz także: Wykryto bakterie w wodociągu Sątopy-Samulewo Wykryto bakterie w wodociągu Sątopy-Samulewo Woda z wodociągu Sątopy-Samulewo nie nadaje się do picia i podawania zwierzętom chyba, że zostanie doprowadzona do wrzenia i gotowana przez co najmniej...
Wczoraj informowaliśmy, że w wodzie z wodociągu Sątopy-Samulewo wykryto bakterie typu coli. Po wstępnych badaniach pozwolono na korzystanie z niej do celów spożywczych po przegotowaniu. Dziś do operatora wodociągu, czyli do Spółdzielni Mieszkaniowej dotarł komunikat zakazujący jej spożycia nawet po przegotowaniu.

Oto ten komunikat:

Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny w Bartoszycach wydał komunikat z 12 września o tym, że woda z wodociągu zaopatrującego: Sątopy, Sątopy-Samulewo, Nisko, Niski Młyn, Unikowo, Wojkowo, Troksy, Nową Wieś Reszelską, Grzędę, Janowiec, Łabławki, Mołdyty, Swędrówkę, Pleśno i Pleśnik.

NIE NADAJE SIĘ DO SPOŻYCIA PRZEZ LUDZI!

Należy korzystać z wody o właściwych parametrach z innego zastępczego źródła. Woda z wodociągu nadaje się do celów bytowych i sanitarno-higienicznych.

Komunikat obowiązuje do odwołania.


W rozmowie z pracownicą spółdzielni dowiedzieliśmy się, że mieszkańcy wymienionych miejscowości mogą zgłaszać się po wodę w 5-litrowych butelkach w siedzibie spółdzielni oraz u sołtysów poszczególnych sołectw oraz sklepów, gdzie będzie bezpłatnie wydawana.

Burmistrz Bisztynka Marek Dominiak zadeklarował, że zakupy wody zostaną dofinansowane z budżetu gminy Bisztynek. Prawdopodobnie też dostarczona będzie woda w beczkowozie, ale w związku z koniecznością badania samego beczkowozu i wody do niego wlewanej (przy każdorazowym napełnieniu) może to potrwać.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages