środa, 21 października 2020. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Wspólny apel gimnazjalistów i uczniów podstawówki. Uczniowie z Bisztynka rozpoczęli rok szkolny

2017-09-04 11:50:00 (ost. akt: 2017-09-04 11:58:40)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Uczniowie szkoły podstawowej w Bisztynku rozpoczęli nowy rok szkolny. Mają nową dorektor, nową zastępczynię dyrektora i inne pomieszczenia do nauki. W części budynku szkoły trwa remont a starsze klasy uczyć się będą w budynku dotychczasowego gimnazjum.

W Szkole Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej naukę rozpoczęło dziś 366. uczniów z czego 115. w klasach gimnazjalnych wygaszanego Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Bisztynku. Gimnazjaliści uczyć się będą w trzech klasach drugich i dwóch klasach trzecich.

Naukę w klasach pierwszych podstawówki rozpoczęło 40. maluchów. Uczyć się będą w dwóch klasach po 20. uczniów.

Uroczysty apel rozpoczynający nowy rok szkolny odbył się w sali gimnastycznej dotychczasowego gimnazjum. Burmistrz Bisztynka Marek Dominiak złożył życzenia uczniom i nauczycielom oraz powitał bukietem kwiatów nową dyrektor szkoły podstawowej panią Judytę Gos-Mączarską. Ta z kolei przedstawiła uczniom nową zastępczynię dyrektora panią Beatę Majewską.


Po uroczystościach z udziałem pocztów sztandarowych szkoły podstawowej i gimnazjum, odśpiewaniu hymnu państwowego i hymnu szkoły przyszedł czas na informacje organizacyjne. Uczniów i rodziców poinformowano, że w budynku gimnazjum odbywać się będą zajęcia klas gimnazjalnych i klas IV-VII szkoły podstawowej. Młodsze dzieci swoje klasy mają w budynku dotychczasowej szkoły podstawowej.

W tym budynku trwa aktualnie remont parteru i I piętra tak więc najmłodsi uczyć się będą na drugim piętrze i poddaszu.

- Remont pomieszczeń, w których będzie żłobek zakończy się w terminie do 16 października. Remont pomieszczeń do których przeniesiemy przedszkole samorządowe zakończy się do 18 grudnia - informował burmistrz Marek Dominiak.

Informował, że w dotychczasowych budynkach przedszkola, po ich wyremontowaniu mieścił się będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Remont pomieszczeń w szkole przysparza uciążliwości i uczniom i nauczycielom. Jeszcze przez okres około tygodnia najmłodsi uczniowie, aby dostać się do swoich klas będą musiały przechodzić przez łącznik między gimnazjum a szkołą podstawową, wejść na pierwsze piętro, przejść przez bibliotekę i znów wdrapać się po schodach na piętro drugie.

Już w przyszłym tygodniu mają zakończyć się prace w łączniku, który ominie bibliotekę. Docelowo do korytarzy na II piętrze dojeżdżać będzie winda.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages