środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

Nowe nazwy ulic i placu już obowiązują

2017-08-29 21:35:21 (ost. akt: 2017-08-29 21:47:15)
Zmienią nazwy tych ulic w Bisztynku

Zmienią nazwy tych ulic w Bisztynku

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Od 27 lipca 2017 r. w Bisztynku obowiązują nowe nazwy ulic i placu. W związku z tym publikujemy, za Urzedem miejskim w Bisztynku, specjalny komunikat i zestaw przydatnych porad związanych z tymi zmianami.

Radni z Bartoszyc dziś podjęli uchwałę o zmianie nazw niektórych ulic. Tymczasem w Bisztynku już od 27 lipca 2017 roku obowiązują nowe nazwy.

Rada Miejska w Bisztynku w dniu 27 czerwca 2017r. podjęła chwałę Nr XXIX/182/17 w sprawie zmiany nazw ulic na terenie miasta Bisztynek. Uchwała został opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego w dniu 13 lipca 2017 r. Po 14 dniach od daty publikacji stała się obowiązującym prawem.

Wykaz ulic, których nazwy zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej w Bisztynku z dnia 27 czerwca 2017r. zostały zmienione:

> ulica Pawła Findera otrzymała nazwę ulica Ignacego Krasickiego
> ulica 9 Maja zmieniono się na aleję, która otrzymała nazwę Niepodległości
> ulica Mariana Buczka otrzymała nazwę ulica Harcerska
> Plac Mariana Buczka otrzymał nazwę Plac Biskupa Henryka III Sorboma.

Zmiana nazw ulic jest wynikiem wprowadzenia w życie ustawy z dnia 1 kwietnia 2016r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej (Dz. U. z 2016r., poz. 744).

W związku z powyższym przedstawiamy ważne informacje dla mieszkańców oraz przedsiębiorców, którzy objęci są ww. zmianami:

Informacje ogólne:

Pisma oraz postępowania sądowe i administracyjne w sprawach dotyczących ujawnienia w księgach wieczystych oraz uwzględnienia w rejestrach, ewidencjach i dokumentach urzędowych zmiany nazwy dokonanej na postawie ustawy są wolne od opłat.

Zmiana nazw dokonana na podstawie ustawy z dnia 1 kwietnia 2016r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej nie ma wpływu na ważność dokumentów zawierających nazwę dotychczasową (dowody osobiste, paszporty, prawa jazdy zachowują ważność, a ich wymiana nie jest wymagana przed końcem terminu ważności dokumentu).

Zgodnie z art. 5 ust. 2 ustawy dokumenty te zachowują swoją ważność pomimo zmiany nazwy przedmiotowych ulic. Nie ma zatem konieczności ich zmiany.

Ujawnienie w księdze wieczystej:

Celem dokonania zmian w księdze wieczystej, należy złożyć w Sądzie Rejonowym w Biskupcu V Wydział Ksiąg Wieczystych „Wniosek o wpis w księdze wieczystej”.

We wniosku należy wskazać żądanie: „sprostowanie oznaczenia nieruchomości”.

W treści żądania należy wpisać, iż zmiana oznaczenia nieruchomości następuje w związku z Uchwałą nr XXIX/182/17 Rady Miejskiej w Bisztynku z dnia 27 czerwca 2017r. oraz Zawiadomieniem Burmistrza Bisztynka z dnia 29 sierpnia 2017 r. o zmianie nawy ulic.

Obowiązek złożenia wniosku o dokonanie wpisu do ksiąg wieczystych ciąży na właścicielu nieruchomości. Wniosek jest wolny od opłat.

Urząd Skarbowy:

Osoby fizyczne nie prowadzące działalności gospodarczej mogą zgłosić zmianę przy najbliższym kontakcie z Urzędem Skarbowym, składając formularz ZAP-3 lub zgłosić aktualizację danych adresowych w roku 2018 przy składaniu zeznania podatkowego za rok 2017.

Druk ZAP-3 można pobrać i złożyć w formie papierowej w Urzędzie Skarbowym
w Bartoszycach mieszczącym się w przy ul. Bohaterów Warszawy 5 lub drogą elektroniczną poprzez wypełnienie i wysłanie formularza dostępnego na stronie internetowej Ministerstwa Finansów.


Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEDIG):

Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą oraz posiadające zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych, powinny złożyć w Urzędzie Miejskim w Bisztynku wniosek CEIDG-1.

Wniosek można złożyć przez Internet lub dostarczyć do urzędu w wersji papierowej. Po złożeniu wniosku dane dotyczące zmiany adresu zostaną przekazane do ZUSU/KRUSU, Urzędu Skarbowego oraz Urzędu Statystycznego.

Więcej informacji na ten temat można uzyskać w Urzędu Miejskim w Bisztynku, pokój nr 8, tel. (89) 521 64 11.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS/KRUS):

Osoby pobierające świadczenia powinny zgłosić zmianę danych adresowych poprzez wypełnienie i złożenie wniosku o zmianę danych osoby zamieszkałej w Polsce, tj. formularz WZD-01.

Formularz należy pobrać i złożyć w formie papierowej w Inspektoracie ZUS
w Bartoszycach ul. Bohaterów Warszawy 2A. Wypełniony formularz w wersji papierowej można także przesłać pocztą na adres Inspektoratu ZUS w Bartoszycach.

Sprawy meldunkowe:

Zmiana adresów, w związku ze zmianą nazwy ulicy dokonywana jest bezpłatnie. Nie ma konieczności składania wniosku. Zmiany dokonane zostaną z urzędu.

Nie ma obowiązku wymiany dowodów osobistych natomiast osoby, które zechcą wymienić dowód osobisty powinny złożyć stosowny wniosek w Urzędzie Miejskim w Bisztynku. Wymiana dowodu osobistego jest bezpłatna. Do wniosku o wymianę dowodu osobistego należy dołączyć zdjęcia. Opłatę za zrobienie zdjęć ponosi osoba składająca wniosek.

W przypadku, gdy wymagane jest przedłożenie zaświadczenia o aktualnym adresie zameldowania w związku ze zmianą nazwy ulicy, należy złożyć w Urzędzie Miejskim w Bisztynku stosowny wniosek o wydanie zaświadczenia.

Więcej informacji na ten temat uzyskać można w Urzędzie Miejskim w Bisztynku, tel.: 89 521 64 46.


Deklaracja w sprawie gospodarowania odpadami:

Nie ma konieczności składania zmiany deklaracji w sprawie gospodarowania odpadami zarówno przez mieszkańców jak i zarządców nieruchomości. Zmiany dokonane zostaną z urzędu.

Informacja w sprawie podatku od nieruchomości:

Nie ma konieczności składania informacji w sprawie podatku od nieruchomości celem aktualizacji danych adresowych. Zmiany dokonane zostaną z urzędu.


Banki, dostawcy energii elektrycznej, dostawcy gazu, dostawcy usług telekomunikacyjnych, telewizyjnych i internetowych, agencje ubezpieczeniowe, fundusze emerytalne, zakłady pracy, przechodnie lekarskie, szkoły, przedszkola
i inne:


Ww. instytucje należy powiadomić o zmianie adresu poprzez wypełnienie
i złożenie stosownego formularza aktualizacji danych osobowych udostępnianego przez dany podmiot, a w przypadku braku niniejszego formularza, poprzez złożenie oświadczenia w formie pisemnej.

Wymiana tabliczek z nazwą ulicy:

W związku z dokonaną zmianą nazw ulic właściciele, zarządcy budynków położonych przy ulicach objętych zmianami, zgodnie z art. 47b ust. 1 Ustawy z dnia 17 maja 1989r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz.U. z 2016r. poz. 1629 z późn. zm.) zobowiązani są do uaktualnienia tablic z numerami porządkowymi o nową nazwę ulicy (numery porządkowe pozostają bez zmian).

Urząd Miejski w Bisztynku powiadomił o zmianie nazw ulicy następujące instytucje:

- Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Spółka z o.o. w Bisztynku, ul. Słoneczna 3

- Urząd Statystyczny w Olsztynie, ul. Kościuszki 78/82

- Urząd Skarbowy w Bartoszycach, ul. Boh. Warszawy 5

- ZUS Inspektora ZUS w Bartoszycach ul. Boh. Warszawy 2A

- Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach, ul. Gen. Bema 36,

- Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach ul. Warszawska 9 oraz Posterunek Policji w Bisztynku, ul. Wojska Polskiego 7

- Urząd Pocztowy w Bisztynku, Pl. Wolności 2

- Starostwo Powiatowe w Bartoszycach, Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami, 11-200 Bartoszyce ul. Grota Roweckiego 1

- Sąd Rejonowy w Biskupcu V Wydział Ksiąg Wieczystych, 11-300 Bisztynek ul. Sądowa 4.

Źródło: Urząd Miejski w Bisztynku

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Moher #2318153 | 88.156.*.* 31 sie 2017 21:35

  Ja tak się nie bawię. A gdzieul. Lecha Kaczyńskiego?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. londyńczyk #2316619 | 24.66.*.* 30 sie 2017 01:00

  Cały świat obchodzi dzień zakończenia wojny ale nie radni z Bisztynka.I to świadczy o ich umyśle...ŻENADA!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (8)

  1. bisztynkiewicz #2316565 | 81.190.*.* 29 sie 2017 21:55

   A ul.tego kurduplowatego socjopatycznego KARTOFLA nie MA ? RADNI co wy wyprawiacie !

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages