Piątek, 17 stycznia 2020. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Radni zmienili nazwy ulic i placu

2017-06-29 18:33:10 (ost. akt: 2017-06-29 19:56:33)

Autor zdjęcia: Jarosław Wadowski - UM w Bisztynku

Finder i Buczek znikają z ulic i placu w Bisztynku zastępują ich postacie historyczne związane z Bisztynkiem i Warmią oraz Harcerze. 9 Maja zastąpi Niepodległość. Radni przyjęli uchwałę o zmianie tych nazw. Udzielili też absolutorium burmistrzowi.

Zobacz także: Zdekomunizują ulice i plac ale pytają mieszkańców o nowych patronów Zdekomunizują ulice i plac ale pytają mieszkańców o nowych patronów W Bisztynku trwają konsultacje społeczne w sprawie zmiany nazw trzech ulic i jednego placu. Mieszkańcy mogą wypełniać specjalne kwestionariusze z proponowanymi...
Radni miasta Bartoszyce nadal czekają ze zmianami nazw ulic w mieście. Ten punkt zdjęto z porządku obrad dzisiejszej sesji.

Radni z Bisztynka uchwałę w sprawie zmian nazw niektórych ulic i placu podjęli 27 czerwca.

O nowych patronów władze gminy i miasta Bisztynek zapytały najpierw mieszkańców. Przeprowadzono konsultacje społeczne w tej sprawie.

Ostatecznie zdecydowano, że dotychczasowa ulica 9 Maja będzie nazywała się aleją Niepodległości, ulica Pawła Findera - ulicą Ignacego Krasickiego, ulica Buczka - ulicą Harcerską a plac Buczka - placem Biskupa Henryka III Sorboma.

Uchwała Rady Miejskiej wejdzie w życie po 14 dniach od daty opublikowania jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego, czyli prawdopodobnie pod koniec lipca.

Podczas ostatniej sesji głosowano też nad udzieleniem absolutorium burmistrzowi Markowi Dominiakowi za rok 2016. Radni jednogłośnie udzielili absolutorium.

andCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. obserwator #2275785 | 79.187.*.* 30 cze 2017 10:59

    a w Górowie .Czerwonej Armii i 1 Maja trzymają się mocno. Przyjrzymy SIĘ DOKŁADNIEJ przy wyborach TEJ radzie...chyba ,że tam większość stanowią resortowi.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages