Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Premiera teatru poezji i wernisaż

2017-06-21 10:46:55 (ost. akt: 2017-06-21 11:32:10)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

W ośrodku kultury w Bisztynku odbyła się premiera poetyckiego spektaklu "Polska miłość" w wykonaniu aktorek z Uniwersytetu Trzeciego Wieku i nie tylko. Po spektaklu nagrodzonym brawami widzowie podziwiali prace Teresy Kołodziejskiej na wernisażu jej wystawy.

Panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bisztynku postanowiły wystawić spektakl teatralny. Specyficzny spektakl, bo był to teatr poezji, oparty na tekstach Wojciecha Młynarskiego opowiadających o miłości. Dokładniej: o polskiej miłości w przeróżnych jej aspektach. Także tych związanych z przemocą domową.

W role aktorek wcieliły się słuchaczki UTW: Teresa Krawiecka, Tersa Kolasa, Jadwiga Lenart, Krystyna Giełżecka, Józefa Rudzka i Danuta Garczyńska oraz Wioletta Jaskółska - dyrektor ośrodka kultury w Bisztynku i Patryk Wasyliszyn - jedyny mężczyzna na scenie, pracownik ośrodka kultury.

Wszyscy aktorzy mieli olbrzymią tremę o czym mówili już po spektaklu. Mimo tego przedstawienie wyreżyserowane przez Alicję Andrzejewską zostało nagrodzone przez publiczność oklaskami i po prostu się podobało.

Aktorki i aktor grali z dowcipem, dynamicznie, nie szczędząc gestykulacji i mimiki. Część tych walorów aktorskich jest widoczna na zdjęciach w naszej galerii.

Finał spektaklu relacjonowaliśmy na żywo. Oto nagranie.Po przedstawieniu publiczność mogła oglądać prace artystyczne i rękodzielnicze pani Teresy Kołodziejskiej - mieszkanki Bisztynka. Były to zarówno obrazy o różnej tematyce i wykonane różnymi technikami jak i prace wydziergane na szydełku. Autorka była wyraźnie wzruszona samą wystawą w ośrodku kultury jak i ciepłym przyjęciem jej dokonań artystycznych przez widzów.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages