Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Neoprezbiter Paweł Szumowski pobłogosławił wiernych z Bisztynka

2017-06-19 08:15:00 (ost. akt: 2017-06-20 08:05:45)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Niespełna miesiąc temu został wyświęcony. Ks. Paweł Szumowski, wikariusz z parafii św. Jana Ewangelisty w Bartoszycach odprawił Mszę prymicyjną i udzielił wiernym błogosławieństwa prymicyjnego w kościele w Bisztynku.

Zobacz także: Święcenia kapłańskie w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie Święcenia kapłańskie w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie Ośmiu nowych księży zaczęło posługę w diecezji warmińskiej. W sobotę przyjęli święcenia kapłańskie, wczoraj celebrowali swoje pierwsze msze. Seminaria...
Ksiądz Paweł Szumowski został wyświęcony 27 maja 2017 r. w konkatedrze w Olsztynie jako jeden z ośmiu absolwentów Wyższego Seminarium Duchownego Hosianum w Olsztynie. Pochodzi z Biskupca.

W niedzielę 18 czerwca 2017 r. przewodniczył uroczystej Mszy świętej w kościele w Bisztynku zakończonej specjalnym błogosławieństwem udzielanym przez neoprezbiterów.

Wiernym z Bisztynka jest dobrze znany, bo jeszcze jako kleryk uczestniczył w pielgrzymkach do Stoczka Klasztornego, prowadził je, pielgrzymował z parafianami z Bisztynka do Częstochowy, od lat aktywnie współuczestniczy w Ruchu Światło - Życie. Ma w Bisztynku wielu przyjaciół i znajomych.

Mszę świętą prymicyjną koncelebrował z proboszczem, ks. kan. Januszem Rybczyńskim. Kazanie wygłosił ks. Jan Paszulewicz. Nawiązał do słów Ewangelii według św. Mateusza o rozesłaniu Apostołów.

- Pan wybrał Pawła tak jak kiedyś wybrał Szymona-Piotra, Tomasza, Mateusza i innych. Tak jak przed wiekami posłał Apostołów tak teraz posłał Pawła, którego dłonie jeszcze, po wyświęceniu pachną świętymi olejami - mówił ks. Paszulewicz.

- "Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo". Z całej rzeszy, z całego tłumu Pan wybrał na "żniwiarza" właśnie Pawła. To on dziś ma moc i dar Przeistoczenia, choć to nie on podnosi Chrystusa tylko Chrystus podnosi jego. Trzeba wciąż prosić o robotników na żniwa. Trzeba się o nich modlić. Za kapłanów modlić powinniśmy się wszyscy - mówił ks. Paszulewicz.

Specjalne podziękowania i upominek ks. Szumowski otrzymał od kół różańcowych kościoła w Bisztynku

Ks. Paweł Szumowski na zakończenie nabożeństwa udzielił zebranym specjalnego błogosławieństwa prymicyjnego. Błogosławieństwo to otrzymał też każdy kto podszedł do ks. Pawła Szumowskiego. Neoprezbiter modlił się indywidualnie za każdą osobę i błogosławił nakładając dłonie na głowy.

Już po zakończeniu uroczystości neoprezbiter rozmawiał ze znajomymi i przyjaciółmi. Nie obyło się bez żartów.

- Przebrałeś się za księdza i odprawiasz Mszę?Jakoś tak dziwnie się czuję - żartowała jedna ze znajomych z Oazy dla której ksiądz do tej pory był po prostu Pawłem.

Ks. Szumowski jest obecnie wikariuszem w parafii św. Jana Ewangelisty w Bartoszycach.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. piotrr #2444698 | 83.14.*.* 20 lut 2018 15:12

  Bardzo ładny artykuł. I bardzo dobry ksiądz.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Teresa #2444697 | 83.14.*.* 20 lut 2018 15:09

  Cudowny człowiek. Ma powołanie. Ludzie strasznie lgną do niego. On chyba kiedyś będzie świętym, takich księży nam potrzeba.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ToJa #2269079 | 88.156.*.* 19 cze 2017 20:36

  Ks. Paweł Szumowski nie jest z parafii św. Jana Ewangelisty i MB Częstochowskiej w Bartoszycach. Pochodzi z Biskupca, a od 1 lipca w bartoszyckiej farze będzie nowym wikariuszem.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages