Niedziela, 19 stycznia 2020. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Wernisaż malarstwa Marka Szczęsnego

2017-06-11 08:32:00 (ost. akt: 2017-06-11 08:50:17)

Autor zdjęcia: OKiAL w Bisztynku

Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Marka Szczęsnego. Odbędzie się on w piątek, 16 czerwca o godz. 17 w Galerii Miejskiej, czyli w kościele poewangelickim.

Marek Szczęsny urodził się w Bydgoszczy. Studiował malarstwo w pracowni prof. S. Borysowskiego na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Zygmunta Kotlarczyka, aneks do dyplomu z witrażu katedralnego w pracowni prof. R. Drzewieckiego otrzymał w 1992 r.

W latach 1994-1995 odbył staż w Akademii Sztuk Pięknych we Florencji i na Uniwersytecie w Sienie, w ramach stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki.

Stopień doktora z zakresu malarstwa uzyskał w 1999 r. w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Obecnie pracuje jako adiunkt w Pracowni Malarstwa i Rysunku Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, której jest kierownikiem.

Źródło: Leksykon Kultury Warmii i Mazur

Otrzymał kilka wyróżnień i nagród na biennale w Olsztynie (trzykrotnie) oraz Bydgoszczy i Tarnowie. Jest członkiem ZPAP. Stale współpracuje z BWA i Galerią Miejską w Olsztynie, BWA w Bydgoszczy oraz Galerią Centrum Kultury Mazowieckiej w Warszawie. Działa w stowarzyszeniu ,,Areszt Sztuki".

Zapraszamy 16 czerwca o godz. 17 do Galerii Miejskiej w Bisztynku.

opr. and

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages