Piątek, 17 stycznia 2020. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Jadą rowerami z Krynicy Morskiej do Krynicy Zdroju. Zatrzymali się w Bisztynku

2017-06-02 12:31:45 (ost. akt: 2017-06-02 12:44:30)
W Bisztynku zatrzymali się uczestnicy II Krynickiego Rajdu Rowerowego.

W Bisztynku zatrzymali się uczestnicy II Krynickiego Rajdu Rowerowego.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Zaciekawiły ich ubrane drzewa w Bisztynku i dlatego się tu zatrzymali. Uczestnicy II Krynickiego Rajdu Rowerowego zatrzymali się w miasteczku. W Centrum, Informacji Turystycznej zostali obdarowani gadżetami promocyjnymi. Ucieszyli się z zainteresowania ich eskapadą.

Ubrane drzewa przy kościele poewangelickim w Bisztynku skłoniły 24. rowerzystów do zatrzymania się w Bisztynku. Robili sobie tam zdjęcia pamiątkowe. Tam ich spotkaliśmy. To uczestnicy II Krynickiego Rajdu Rowerowego.

Zaprosiliśmy ich do Centrum Informacji Turystycznej.

- Jedzie nas 24. w tym dwie rowerzystki. 25 osoba to kierowca naszego wozu technicznego. W tym roku jedziemy z Krynicy Morskiej do Krynicy Zdroju, gdzie większość z nas mieszka. Rok temu jechaliśmy w drugą stronę - mówili nam rowerzyści.

Jadą pod hasłem "Miasta są dwa a Krynica jedna". To także hasło współpracy obu miast.

- Dziennie robimy po około 110-120 kilometrów. Dziś mamy dotrzeć przez Reszel, Świętą Lipkę i Kętrzyn, do Sterławek Wielkich, gdzie będziemy nocować. W Krynicy Zdroju będziemy 11 czerwca - wyjaśniali.

W Centrum Informacji Turystycznej w Bisztynku wpisali się do księgi pamiątkowej i zostali obdarowani gadżetami promocyjnymi. Podziwiali wystawę lokalnych twórców. Zrobili też niezbędne zakupy.

Dopytywali o historię miasteczka, o Cittaslow i zapraszali do Krynicy Zdroju, gdzie sezon turystyczny trwa cały rok. Ucieszyli się z naszego zainteresowania ich eskapadą.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages